Niestety, Gibraltar usługa nie jest już dostępna.
...

Promy do Gibraltar

Nasza strona promow do Gibraltar nie jest juz dostepna, poniewaz polaczenia nie sa obecnie oferowane.

Jako najwieksza na swiecie niezalezna porownywarka promow, z ponad 2500 tras dostepnych, mozliwe jest, ze oferujemy odpowiednie polaczenie w poblizu, wiec sprawdz nasze porty, trasy lub miejsca docelowe dla dalszych informacji lub skontaktuj sie z nami w celu uzyskania porady.

Mozesz rowniez szukac alternatyw, wybierajac z menu po lewej stronie tego okna.

Promy do Gibraltar

Gibraltar, znajdujący się na południowym krańcu Półwyspu Iberyjskiego, to maleńkie terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii, oferujące unikalną mieszankę brytyjskiej kultury śródziemnomorskiej.

Gibraltar graniczy na północy z Hiszpanią i połozony jest w niewielkiej odległości od Maroka. Gibraltar to marzenie wszystkich fanatyków bezcłowych zakupów. Ulice wypełnione są brytyjskimi sieciówkami, butikami i sklepami z pamiątkami. Istnieje ogromna gama towarów, które możesz tam nabyć od odzieży, biżuterii i okularów do towarów elektronicznych, wyrobów spirytusowych, perfum i luksusowych zegarków.

Mimo swojej niewielkiej powierzchni, Gibraltar ma do zaoferowania wiele atrakcji. Główną z nich jest wspinaczka na ogromną skałę, która wznosi się na wysokość ponad 400 metrów ze stromymi klifami od strony północno-wchodniej. Widoki ze skały są imponujące: z jednej strony na Europę, z drugiej zaś na Afrykę.

Większość skały zajmuje rezerwat przyrody, zamieszkały przez około 250 makaków. Makaki, jak i również znajdujące się na terenie rezerwatu tunele, przyciągają rzesze turystów każdego roku.

Dotarcie do Gibraltaru promem jest stosunkowo proste, można to zrobić np. przez cieśninę obok Maroka. Możesz również popłynąć do popularnego portu Algeciras na południu Hiszpanii i stamtąd pojechać samochodem na Gibraltar.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Trasy i Porty w Gibraltar