Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2878 trasach i z 688 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Egipt

Egipt leży w północno-wschodniej części Afryki nad Morzem Śródziemnym.

Co można zobaczyć i robić w Egipcie?

Egipt posiada jedną z najdłuższych historii wśród wszystkich współczesnych cywilizacji i jest uważany za jedną z pierwszych kolebek cywilizacji. To właśnie w starożytnym Egipcie zanotowano pierwsze osiągnięcia człowieka w zakresie literatury, rolnictwa i urbanizacji. To bogate dziedzictwo kulturowe w tym Wielkie Piramidy w Gizie, Dolina Królów czy Sfinks przyciągają turystów z całego świata.

Kair, nazywany "Matką Świata", stolica Egiptu jest pełnym życia miastem położonym nad Nilem. Jednymi z najbardziej okazałych zabytków są średniowieczne islamskie miasto: Al-Azhar Park oraz bazar Khan al-Khalili. Kair posiada również nowoczesne obszary: na wyspie Gezira w Zamalek, gdzie będziesz mógł zrobić zakupy w ekskluzywnych sklepach i podziwiać najwyższą budowlę w Afryce Północnej, Cairo Tower, z której roztaczają się widoki na całe miasto.

Podróżowanie przez Egipt to jednak nie tylko zwiedzanie zabytków. Szarm el-Szejk, słynny kurort na półwyspie Synaj nad Morzem Czerwonym, to raj dla amatorów i miłośników plaży, z przejrzystą wodą i pięknymi rafami koralowymi i jest to również jedne z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. A za urodzajnymi brzegami Nilu, w pobliżu granicy libijskiej, znajdziesz oazę Siwa Oasis, z błyszczącymi i bujnymi drzewami, gdzie będziesz mógł wypocząć, jeśli poczujesz się zmęczony pustynnym klimatem. Do ciekawszych atrakcji należy też rejs po Nilu.

Jak poruszać się po Egipcie?

Linia kolejowa ciągnie się wzdłuż Nilu. Sieć autostrad rozwija się, aczkolwiek ruch na drogach chaotyczny. Dodatkowo w miastach znajdziemy trzykołowe tuk - tuk jak w Tajlandii. Poruszanie się mikrobusem jest tańsze od autobusu.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom w Egipcie?

W Egipcie możesz przeprawić się promem przez Morze Czerwone z resortu Hugharda Beach Resort do resortu Szarm el-Szejk, na południowym wybrzeżu Półwyspu Synaj. Rejs trwa około dwóch godzin, a statki wypływają kilka razy dziennie.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy w Egipcie z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe w Egipcie. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • High Jet
    • Uzyskaj cenę

Egipt - Trasy i Porty