Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2659 trasach i z 693 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Egipt

Egipt jest krajem międzykontynentalnym, położonym w narożniku północno-wschodniej Afryki, wchodzącym do Azji ze swoim półwyspem Synaj na północnym wschodzie.

Z czego znany jest Egipt?

Z liczbą ludności ponad dziewięćdziesiąt dwa miliony, najwyższą w Afryce Północnej, Egipt posiada również jedną z najdłuższych historii wśród wszystkich współczesnych cywilizacji i jest uważany za jedną z pierwszych kolebek cywilizacji. To właśnie w starożytnym Egipcie zanotowano pierwsze osiągnięcia człowieka w zakresie literatury, rolnictwa i urbanizacji. To bogate dziedzictwo kulturowe podziwiane jest po dzień dzisiejszy.

Sam kraj to od dawna kopalnia złota dla archeologów: najcenniejsze artefakty znajdziesz m.in w Muzeum Egipskim w stolicy kraju, Kairze. Jednak najbardziej znanymi odkrycia są niesamowite zabytki takie jak Sfinks, Wielkie Piramidy w Gizie oraz Dolina Królów, gdzie została odkryta mumia Tutanchamona w 1922 roku.

Gdzie jechać?

Nazywana "Matką Świata", stolica Egiptu jest pełnym życia miastem położynym zaraz przy Nilu. Stolicę zamieszkuje ponad siedemnaście milionów ludzi i jest to jedno z najgęściej zaludnionych miast na świecie i, z reszta jak cały Egipt, przesiąknięte jest historią. Jednymi z najbardziej okazałych zabytków są średniowieczne islamskie miasto: Al-Azhar Park oraz bazar Khan al-Khalili. Kair posiada również nowoczesne obszary: na wyspie Gezira w Zamalek będziesz mógł zrobić zakupy w ekskluzywnych sklepach i podziwiać najwyższą budowlę w Afryce Północnej, Cairo Tower, z której roztaczają się widoki na całe miasto.

Podróżowanie przez Egipt to jednak nie tylko zwiedzanie zabytków. Szarm el-Szejk, słynny kurort na półwyspie Synaj, to raj dla amatorów i miłośników plaży, z przejrzystą wodą i pięknymi rafami koralowymi i jest to również jedne z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. A za urodzajnymi brzegami Nilu, w pobliżu granicy libijskiej, znajdziesz Siwa Oasis, z błyszczącymi i bujnymi drzewami, gdzie będziesz mógł wypocząć, jeśli poczujesz się zmęczony pustynnym klimatem.

Jak poruszać się promem?

Jeśli chodzi o poruszanie się promem w obrębie Egiptu, możesz popłynąć z Hugharda Beach Resort, na wybrzeżu Morza Czerwonego, do innego popularnego resortu w Szarm el-Szejk, na południowym wybrzeżu Półwyspu Synaj. Połączenie obsługiwane jest przez jedną z wiodących firm promowych w kraju, trwa około dwóch godzin a statki wypływają kilka razy dziennie.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi armatorzy

  • High Jet
    • Uzyskaj cenę

Trasy i Porty w Egipt