Cavo do Portoferraio Prom

Cavo Portoferraio polaczenie laczy Elba z Elba. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Toremar. Polaczenie odbywa sie do 28 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 20 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Cavo Portoferraio zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Cavo - Portoferraio Armatorzy Promowi

  • Toremar
    • 4 Przeprawy Dziennie 20 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Cavo Portoferraio

Pokazane ceny reprezentuja srednia cene w jedna strone zaplacona przez naszych klientow na tej trasie. Ceny podane sa od osoby.

Cavo Przewodnik

Cavo to miasto i port polozony na wyspie Elba na Morzu Srodziemnym. Jest to najwieksza wyspa w archipelagu Tuscan, a takze stanowi czesc Parku Narodowego Archipelagu Toscano. Elba jest trzecia co do wielkosci wyspa Wloch po Sycylii i Sardynii.

Elba jest znana na caly swiecie dzieki swoim czystym i niebieskim morz i pieknych plaz. Ma wspanialy krajobraz na ladzie i na morzu, w wynikut wyspa jest miejscem obowiazkowym dla zwiedzajacych Toskanie. Dla gosci szukajacych wiecej niz relaks, na jednej z plaz na wyspie Elba, jest idealne miejsce do nurkowania i dzieki jego bogatych wod, domu dla wielu gatunkow ryb. Na ladzie, odwiedzajacy moga wedrowac lub jezdzic na rowerze w gory i grac w golfa.

Wyspa jest polaczona z ladem za pomoca trzech firm promowych, Toremar, Moby Lines i Blunavy, wszystkie maja polaczenia miedzy Piombino i Portoferraio, Cavo, Rio Marina i Porto Azzurro.

Portoferraio Przewodnik

Miasto Portoferraio znajduje się na włoskiej wyspie Elba na północno-wschodnim wybrzeżu, na cyplu, który zamyka przepaść w kierunku północnym. Portoferraio jest jednym z najstarszych miast na wyspie i można śledzić jego początki do Ligurians, Etrusków i Grecy, zanim stało się kolonią rzymską o nazwie Fabricia. Układ miasta jest spowodowane Cosimo I dei Medici, który po zmianie nazwy na cosmopoli rozpoczął w 1548 roku również wielkie dzieła obronne. Miasto jest znane z zapewnienia schronienia na wygnaniu Napoleona Bonaparte w 1814 roku. Inne ciekawe miejsca historyczne i kulturowe są romański kościół Santo Stefano alle Trane, Twierdza Etrusków Castiglione, Villa dei Mulini i Villa San Martino, międzynarodowe Centrum Sztuki Italo Bolano, Pinacoteca Foresiana i Ogrod Botaniczny na Ottone.

Kilka kilometrów od Portoferraio, w kierunku Bagnaia, w wiosce Le Grotte, to miejsce gdzie zwiedzający mogą zobaczyć pozostałości rzymskiej willi z okresu Imperial.