Carteret
Jersey
Promy do Jersey
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Carteret Jersey

Carteret Jersey polaczenie laczy Francja z Jersey. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Manche Iles Express. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 15 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Carteret Jersey zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Francja do Jersey.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

 • Jak długo płynie prom z Carteret do Jersey?

  Czas przeprawy promowej z Carteret do Jersey wynosi około 1h 15m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Carteret do Jersey i sprawdzić dostępność.
 • Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Carteret a Jersey?

  Jest 1 operator promowy dla Carteret do Jersey i jest to
  • Manche Iles Express
 • Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Carteret do Jersey?

  Zarezerwuj promy z Carteret do Jersey poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.
 • Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Carteret do Jersey?

  Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Carteret do Jersey z
  • Manche Iles Express
 • Czy można zabrać samochód na prom z Carteret do Jersey?

  Nie, tylko pasażerowie piesi mogą podróżować na promie.
 • Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Carteret do Jersey?

  Nie, zwierzęta domowe nie są dozwolone na pokładach promów.

Carteret - Przewodnik

Carteret jest miastem portowym i popularny nadmorskim kurortem znajdujacym sie w polnocno-zachodniej Francji. Carteret przeksztalcila sie w kurorty podczas Belle Epoque, gdy nad wczasy nad morzem staly sie popularne. W 1921 roku zostal zaklasyfikowany jako "miasto turystyczne", a od 1995 roku otrzymal Blekitna Flage, za wysokie standardy srodowiskowe w nadmorskich okolicach. Miasto Barneville-sur-mer i Carteret zostaly polaczone w jedna gmine w 1965 roku.

Port Carteret jest obecnym portem Barneville-Carteret. Czasami nazywany jest "portem wysp", znajduje sie na prawym brzegu ujscia rzeki Gerfleur, na koncu Cape Carteret. Duze molo i ukonczono w 1880 roku; nastepnego roku prom rozpoczal serwis do Jersey. W 1945r maly port byl wykorzystywany jako schronienie dla rybakow podczas przyplywow, zostal powiekszony z pomoca inzynierow walki z 280. amerykanskiego batalionu stacjonujacego w Carteret.


Jersey - Przewodnik

Helier jest jedną z 12 parafii, na wyspie Jersey, jednej z Wysp Normandzkich położonych w Kanale La Manche. Z populacją około 33.000 to stolica wyspy i jej największe miasto. Helier nazywa się po Helier (lub Helerius), o 6th wieku ascetycznej pustelnika.Tradycyjna data jego męczeństwa jest AD 555, a jego święto, oznaczone rocznego komunalnych i ekumenicznej pielgrzymki do Ermitażu, jest 16 lipca.Central Market, w Beresford Street, jest rynek wewnętrzny, który został otwarty w 1882 roku i został uznany za oficjalną stroną o szczególnym znaczeniu.Rynek jest popularny wśród turystów i mieszkańców miasta i oferuje architektury wiktoriańskiej, w tym oddanych struktur żelaza i ozdobna fontanna w centrum.Rynek obejmuje sprzedającą kwiaty, owoce i warzywa, a także małe sklepy i kawiarnie. Istnieje również Beresford Market, który znajduje się w oddzielnym budynku, obok centrum handlowego, a specjalizuje się w daniach z ryb.

Wyposażenie portu obejmują kilka kawiarni i sklepów, w tym placówek wolnocłowych. Połączenia promowe z Jersey są wyczerpujące regularnych rejsów powrotnych do Francji i Anglii, a także wyspy Guernsey. Trzy kursują do Wielkiej Brytanii, w tym do Portsmouth, Poole i Weymouth; jedna usługa do St Malo we Francji i innych usług między wyspami na wyspie Guernsey.


Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.