COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Carteret - Jersey jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Francja do Jersey.

Przewoźnicy Promowi - Carteret - Jersey

    • 4 Sailings Weekly 1 hour 15 min
    • Get price

Prom Carteret do Jersey

Carteret Jersey polaczenie laczy Francja z Jersey. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Manche Iles Express. Polaczenie odbywa sie do 4 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 15 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Carteret Jersey zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Carteret - Przewodnik

Carteret jest miastem portowym i popularny nadmorskim kurortem znajdujacym sie w polnocno-zachodniej Francji. Carteret przeksztalcila sie w kurorty podczas Belle Epoque, gdy nad wczasy nad morzem staly sie popularne. W 1921 roku zostal zaklasyfikowany jako "miasto turystyczne", a od 1995 roku otrzymal Blekitna Flage, za wysokie standardy srodowiskowe w nadmorskich okolicach. Miasto Barneville-sur-mer i Carteret zostaly polaczone w jedna gmine w 1965 roku.

Port Carteret jest obecnym portem Barneville-Carteret. Czasami nazywany jest "portem wysp", znajduje sie na prawym brzegu ujscia rzeki Gerfleur, na koncu Cape Carteret. Duze molo i ukonczono w 1880 roku; nastepnego roku prom rozpoczal serwis do Jersey. W 1945r maly port byl wykorzystywany jako schronienie dla rybakow podczas przyplywow, zostal powiekszony z pomoca inzynierow walki z 280. amerykanskiego batalionu stacjonujacego w Carteret.


Jersey - Przewodnik

Jersey to dependencja Korony brytyjskiej obejmująca administracyjnie wyspę Jersey, jedną z Wysp Normandzkich oraz kilkadziesiąt sąsiednich, niezamieszkałych wysepek.

Różnorodne pejzaże, bogactwo historyczne i naturalne piękno wyspy stanowią niemałą konkurencję dla innych, często bardziej znanych, wakacyjnych destynacji.