Prom Cairnryan do Larne

Cairnryan Larne polaczenie laczy Szkocja z Północna Irlandia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, P&O Irish Sea. Polaczenie odbywa sie do 49 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 2 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Cairnryan Larne zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Cairnryan - Larne

Średnia cena promu Cairnryan Larne

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Cairnryan Larne to samochod + 2 pasażerów.

Opinie na temat Prom Cairnryan - Larne

 • "polecam"

  Szybko, punktualnie i przyjemnie

  Agnieszka płynął na trasie Cairnryan Larne z P&O Irish Sea na statku European Highlander

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "100% satysfakcji"

  Gorąco polecam tego przewoźnika ;)

  Lukasz Malec płynął na trasie Cairnryan Larne z P&O Irish Sea na statku European Causeway

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "bardzo zwiedzony"

  Niedawno poplynelismy promem na trasie Larne - Cairnryan. Kiedy dotarlismy do portu, powiedziano nam ze z powodow zlej pogody nasz prom bedzie odwolany I mozemy poplynac pozniejszym ( za 4 godziny). Sprawdzilismy pogode I nie bylo przewidywanych zlych warunkow pogodowych w tym rejonie. P&O zaoferowalo nam vouchery na napoje - spoznilismy sie na spotkanie w Glasgow! Bardzo slaba obsluga!

  Andrew płynął na trasie Cairnryan Larne z P&O Irish Sea na statku European Causeway

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Dobre przeplyniecie"

  Ogolne wyposazenie bardzo dobre. Prom byl troche spozniony ale nadal doplynelismy na czas. Mialem posilek na pokladzie ktory byl sredni I nie warty swojej ceny.

  Kevin płynął na trasie Cairnryan Larne z P&O Irish Sea na statku European Causeway

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Cairnryan - Przewodnik

Cairnryan jest niewielka szkocka wsia, polozona jest w Dumfries i Galloway w Szkocji. Miejscowosc lezy na wschodnim brzegu jeziora Loch Ryan. Wies jest wazna dla historii morskiej, z uslug promowych laczacych Szkocje i Irlandie Polnocna. Wies zostala zalozona w 1701 roku przez pracownikow na Lochryan Estate w ktorym znajduje sie park jeleni i gry w kule.

Glowne wyposazenie miejscowosci to: Lochryan Hotel, Bed&Breakfast, pensjonaty, kempingi dla karawanow, sklepik i restauracja.

Wies posiada dwa terminale promowe laczace Szkocje z Irlandia Polnocna. Pierwszy zostaa otwarty w 1973 roku, poczatkowo obslugiwany przez Townsend Thoresen, a teraz przez P&O Ferries, laczy Szkocje z portem w Larne. Drugi, w Old House, jest obslugiwany przez Stena Line, laczac z portem w Belfascie.

Larne - Przewodnik

Miasto i port morski znajduje się w Larne County Antrim w Irlandii Północnej. Larne znajduje się na zachodniej stronie wąskim wlotem łączącej Larne Lough do morza. Po wschodniej stronie wlotu jest półwysep, zwany Islandmagee. Na zachód od Larne jest starożytny formacja wulkaniczna od Antrim Plateau, z jego Glaciated doliny malowniczo zamiatanie w dół do morza na północ od Larne w tak zwanych wąwozów Antrim.

Wybrzeże wokół Larne jest zamieszkana przez tysiące lat, i to uważa się, że był jednym z pierwszych obszarów zamieszkałych w Irlandii, z tych wczesnych społeczności ludzkich wierzyli, że przybył ze Szkocji przez Kanał Północny. W 13 wieku szkocko-irlandzkiej rodziny zbudowali Olderfleet Zamek Bissett na Curran Point. W 1315 Edward Bruce Szkocji (brat Robert Bruce, król Szkocji) wylądował w Larne z jego 6000 silnej armii w drodze na podbój Irlandii, gdzie Olderfleet zamek o znaczeniu strategicznym. Edward zobaczył Irlandię jako innego frontu w trwającej wojnie przeciwko Norman Anglii.

Promy pływają od portu do Cairnryan i Ayr w Szkocji.