COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Belgia

Belgia to wielojęzyczny,zróżnicowany kraj, który nie ma nic wspólnego z obiegową opinią o tym, że jest tam nudno i nieciekawie.

Mieszkańców Belgii można podzielić na dwie główne grupy językowe: Holendrów mówiących po flamandzku na północy oraz ludność francuskojęzyczną na południu w Walonii. Na wchodzie kraju, przy granicy z Niemcami, jest również pokaźna grupa miszkańców mówiących po niemiecku.

Trzy główne regiony Belgii wizualnie bardzo różnią się od siebie. Na północy położona jest Flandria z głównymi miastami: Antwerpią, Gandawą, Leuven oraz Brugią, natomiast na południu znajduje się Walonia z miastami takimi jak Charleroi, Liege, Namur and Mons. Bruksela, stolica kraju, znajduje się pomiędzy nimi.

Pozdróż promem to dobry pomysł jeśli chcesz dostać się z północnej Anglii do Belgii. Promy pływają przez cały rok i obsługiwane są przez nowoczesne statki. Możesz popłynąć również z południa Anglii (zazwyczaj do Ostend), promy nie kursują jednak cały rok.

Jeśli podróżujesz z południa Angli i chcesz dostać się do Belgii, lepszym wyjściem może być popłynięcie do Francji bądź Holandii.

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • 7 przeprawy w tygodniu 13 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę

Belgia opinie

 • "Spirit of Britain"

  Podrozuje regularnie promem miedzy Anglia a Francja i mialalm okazje plynac statkiem Spirit of Britain armatora P&O. Jest to nowoczesny i szybki statek. Nawet podczas zlych warunkow pogodowych statek radzi sobie swietnie i nie ma nieprzyjemnych turbulencji. Obsluga statku, oferta cateringowa jest na wysokim poziomie. Proces odprawy jest szybki i sprawny. Zdecydowanie polecam ten rejs!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Szybki prom do Francji"

  W sierpniu plynalem promem do Francji w odwidziny do przyjaciol. Moje wrazenia z podrozy na tym statku mogly by byc lepsze. Wybor jedzenia byl dosc ograniczony chociaz smaczny. Statek byl zadbany, plus za czyste toalety. Pewne zastrzezenia co do wysokich cen za drinki. Pochwala za punktualanosc . Z przyjemnoscia wroce na ten statek w przyszlosci!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Atrakcyjna okazja"

  Bylismy na tym statku dwa razy, proponujem dokupic lepsza kabine. Mielismy wlasne wyzywienie wiec nie bylo drogo. Bruges to niesamowite miasto, taka mini Wenecja!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Podróz – 18 wrzesien 2011 niedziela "

  Jako uczestniczki programu chartatywnego 1000 mil rowerem z Suffolk na Poludnie Francji wzielysmy prom z Dover do Calais z dostepem do odzielenej poczekalni oraz restauracji. Prom wyplynal o 9:40 rano, na miejscu dokupilysmy sniadanie. Odprawa przy wejsciu i zejsciu z pokladu byla sprawna , prom wyplyna z portu o czasie. Obsluga przyjazna i pomocna.W porownaniu z tunelem jest to dla nas zdecydowanie lepsza opcja podrozy! Nick Mills

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Belgia - Trasy i Porty