Bastia do Portoferraio Prom

Bastia Portoferraio polaczenie laczy Korsyka z Elba. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Corsica Sardinia Ferries. Polaczenie odbywa sie do 2 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Bastia Portoferraio zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Bastia - Portoferraio Armatorzy Promowi

  • Corsica Sardinia Ferries
    • 2 przeprawy w tygodniu 1 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Bastia Portoferraio

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Bastia Portoferraio to samochod + 2 pasazerów.

Bastia Przewodnik

Bastia to miasto w polnocno-wschodniej czesci wyspy Korsyki. Miasto ma glowny port na wyspie, a takze jest glownym handlowym miastem wyspy. Bastia ma trzy rozne porty. Stary port ("Vieux Port") znajduje sie w waskiej zatoce i jest uzywany przez lodzie rybacke i rekreacyjne. Znajdujac sie nieco na polnoc jest komercyjny port promowy i na polnoc od portu promowego lezy przystań Toga, ktora jest uzywany przez lodzie rekreacyjne, takie jak zaglowki i jachty.

Ciekawe miejsca w Bastii to m.in. Muzeum Korsyki, dawny palac Genuenskich gubernatorow, w ktorym teraz miesi sie muzeum etnografii Korsyki i twierdzy z jej 16-wieczna dzwonnica, ktora oferuje wspaniale widoki na stary port, Terra Vecchia, gory i wybrzeze.

Port w Bastii laczy Bastie z Francja (Marsylia, Nicea i Toulon) i z Wlochami (Genua, La Spezzia, Livorno, Piombino, Savona, Portoferraio).

Portoferraio Przewodnik

Miasto Portoferraio znajduje się na włoskiej wyspie Elba na północno-wschodnim wybrzeżu, na cyplu, który zamyka przepaść w kierunku północnym. Portoferraio jest jednym z najstarszych miast na wyspie i można śledzić jego początki do Ligurians, Etrusków i Grecy, zanim stało się kolonią rzymską o nazwie Fabricia. Układ miasta jest spowodowane Cosimo I dei Medici, który po zmianie nazwy na cosmopoli rozpoczął w 1548 roku również wielkie dzieła obronne. Miasto jest znane z zapewnienia schronienia na wygnaniu Napoleona Bonaparte w 1814 roku. Inne ciekawe miejsca historyczne i kulturowe są romański kościół Santo Stefano alle Trane, Twierdza Etrusków Castiglione, Villa dei Mulini i Villa San Martino, międzynarodowe Centrum Sztuki Italo Bolano, Pinacoteca Foresiana i Ogrod Botaniczny na Ottone.

Kilka kilometrów od Portoferraio, w kierunku Bagnaia, w wiosce Le Grotte, to miejsce gdzie zwiedzający mogą zobaczyć pozostałości rzymskiej willi z okresu Imperial.