COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Baja Carlifornia Sur

Kalifornia Dolna Południowa to mały stan w północno-zachodnim Meksyku, gdzie znajdziesz niezwykłą przyrodę i zróżnicowany krajobraz.

To drugi najmniejszy, a zarazem najdłuższy stan, mogący się poszczycić 2000 km wspaniałego wybrzeża. Górzysty krajobraz wznosi się ponad przybrzeżnymi równinami. Co ciekawe, na niektórych obszarach nie było deszczu od kilkudziesięciu lat.

Stan ten od zachodu otoczony jest Oceanem Spokojnym i od wschodu Zatoką Kalifornijską, co sprawia, że kuchnia opiera się głównie na świeżych owocach morza. Najpopularniejszym przysmakiem są panierowane i smażone małże ze świeżą tortillą. Inny lokalny przysmak to płaszczka.

Nie zapomnij skosztować lokalnych owoców! Najbardziej popularne są zielona papaja, daktyle, guawy oraz smoczy owoc.

Największe miasto, a zarazem stolica to La Paz. Jest to ekscentryczne i kosmopolityczne nadmorskie miasteczko z licznymi sklepami, restauracjami i barami. Pamiętaj, aby wybrać się na Espiritu Santo, który został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Jest to zbiór 244 maleńkich wysepek z pięknymi klifami. Płytkie wody otaczające wyspę sprawiają, że jest to idealne miejsce na wycieczkę kajakiem.

Jedna z najwspanialszych atrakcji to Land's End, znajdujący się przy Przylądku Świętego Łukasza, w południowej częsci stanu. Wystarczy krótka podróż łodzią, aby móc podziwiać malownicze góry, zawierający naturalne łuki, poszarpane skały oraz lwy morskie i pelikany.

Na Przylądku Świętego Łukasza znajdziesz również wiele wspaniałych plaż. Plaża "Medano" jest idealnym miejscem do opalania oraz do uprawiania narciarstwa wodnego, natomiast Plaża Solmar jest bardzo ładna, ale możesz tam trafić na niebezpieczne prądy strugowe.

La Paz dysponuje tylko jednym portem. Możesz popłynąć przez Zatokę Kalifornijską do Topolobampo bądź Mazatlan. Do Topolabambo znajdziesz 7 połączeń tygodniowo, natomiast do Mazatlan, trzy. Ta druga miejscowość jest wysunięta dalej na południe, dlatego też podróż trwa około 18 godzin, natomiast do Topolobampo jest zaledwie 7 godzin drogi.

Baja Ferries dysponuje dwoma statkami na te trasy. "California Star" może przewieźć do 100 samochodów i 900 pasażerów, podczas gdy "La Paz Star" może przewieźć 200. Oba promy są wygodne i klimatyzowane i znajdziesz tam również restauracje, bary i kawiarnie.

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

    • 6 przeprawy w tygodniu 8 godz
    • Uzyskaj cenę

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Baja Carlifornia Sur - Trasy i Porty