Ankona do Stari Grad Prom

Ankona Stari Grad trasa promowa laczy Wlochy z Wyspa Hvar i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. SNAV obsluguje do 1 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 9 godziny gdy Jadrolinija serwis operuje do 1 razy w tygodniu trwajacym od 14 godz 15 min.

To daje 2 przeplyniecia tydzien na trasie Ankona Stari Grad pomiedzy Wlochy i Wyspa Hvar. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Ankona do Stari Grad Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wlochy do Wyspa Hvar.

Ankona - Stari Grad Armatorzy Promowi

  • SNAV
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 9 godz
    • Uzyskaj cenę
  • Jadrolinija
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 14 godz 15 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Ankona Stari Grad

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Ankona Stari Grad to samochod + 2 pasazerów.

Ankona Przewodnik

Miasto Ancona znajduje sie w regionie Marche w srodkowych Wloszech i jest mniej wiecej 280 km na polnocny-wschod od Rzymu. Miasto polozone jest nad Morzem Adriatyckim, pomiedzy zboczami krancow cypli Monte Conero, Monte Astagno i Monte Guasco. Port miasta jest jednym z glownych portow na Adriatyku, szczegolnie dla ruchu pasazerskiego. Jedna z glownych atrakcji w miescie jest Katedra Ankona, ktora jest przeznaczona dla Judasza Cyriak. Katedra zostala konsekrowana na poczatku 11 wieku, a ukonczono w 1189. Katedra ma dwunastoboczna kopule, nieco zmienionej przez Margaritone d'Arezzo w 1270. Fasada posiada gotycki portal, przypisany Giorgio da Como (1228) , ktora ma boczny luk na kazdej stronie.

Port w Ankonie jest polaczony promem do kilku krajow w dorzeczu Adriatyku, w tym do Grecji, Turcji, Chorwacji, Albanii i Czarnogory. Port dostrzega roczny przeplyw wiecej niz milion pasazerow. Glowne miejsa docelowe to Split, Rijeka, Zadar, Hvar, Dubrownik, Bari, Patras oraz Igoumenitsa. Wyposazenie portu obejmuja kawiarnie i sklep spozywczy, a takze toalety. Parking jest dostepny na zarowno krotkoterminowe jak i dlugoterminowe pobyty. Specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe sa przystosowane dla osob niepelnosprawnych.

Stari Grad Przewodnik

Stari Grad służy jako popularny wjazd do Parku Narodowego Paklenica i leży około 45 kilometrów na północny-wschód od Zadaru, jest niecałą godzinę drogi do Rijeki. Stari Grad to miasto położone w północnej części wyspy Hvar w Dalmacji w Chorwacji i znajduje się na końcu długiej zatoki chronionej i jest uważana za jedną z najstarszych miast w Europie. Autobusy, aby łatwo dotrzeć do Miastu, zatrzymując się w centrum miasta, a także na zewnątrz hotelu Alan na dr Franje Tudmana. Wiele osób przyjeżdża do Stari Grad, aby skorzystać z tamtejszych obozów bogate stron, zwłaszcza, że w sąsiedztwie parku narodowego nie zezwala na kemping.

Spacer po centrum miasta Stari Grad, wzdłuż wąskich uliczek i przez małe kwadraty, wywołuje poczucie przeszłości.Najwybitniejszym budynek w Stari Grad jest Tvrdalj, duże i dobrze zachowany zamek obronny należących niegdyś do znanego chorwackiego poety, Petar Hektorović. Zwróć uwagę na łacinę i chorwackie napisy w ścianach i posąg Petar Hektorović przed zamkiem.

Z miejskiego portu, usługi promowe działa do Pescara, Ankona, Rijeka, Korcula, Dubrovnik i Mljet.