Irlandia

Promy do Irlandia

Irlandia lub Republika Irlandii zajmuje około osiemdziesięciu procent wyspy Irlandii. Resztę zajmuje Irlandia Północna.

Największym i najbardziej znanym miastem jest stolica kraju- Dublin-, który położony jest na wschodzie i gdzie mieszka około jedna czwarta ludności kraju. Irlandia to jednak nie tylko Dublin; znajdziesz tam wiele miejsc z bogatą kulturą takich jak Cork, Galway, Limerick i Killarney, które powinny znaleźć się na twojej liście "muste see".

Z dala od zgiełku miasta będziesz mógł podziwiać piękne zielone krajobrazy z górami, dolinami, wysepkami i złotymi, piaszczystymi plażami.

Kiedy już tam będziesz, udaj się koniecznie do tradycyjnego baru aby spróbowac najlepszych irlandzkich towarów, wysyłanych przeważnie na eksport: Baileysa, Whiskey oraz Guinessa.

Na Irlandię jest stosunkowo łatwo dostać się promem z Wielkiej Brytanii, istenieje wielu przewoźników oferujących częste i szybkie połączenia. Jeśli podróżujesz ze Szkocji najlepszym wyjściem będzie dostanie się promem do Iralndii Pónocnej i stamtąd samochodem na południe.

Jeśli podróżujesz z Europy kontynentalnej, dobrą opcją jest prom z Francji. Podróż jest dość długa, ale promy są na ogół dobrze wyposażone i na pokładziesz znajdziesz mnóstwo udogodnień.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Trasy i Porty w Irlandia