Prom Liverpool do Dublin

Liverpool Dublin polaczenie laczy Anglia z Irlandia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, P&O Irish Sea. Polaczenie odbywa sie do 6 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 8 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Liverpool Dublin zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Liverpool - Dublin

Średnia cena promu Liverpool Dublin

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Liverpool Dublin to samochod + 2 pasażerów.

Opinie na temat Prom Liverpool - Dublin

 • "Liverpool - Dublin"

  Old but not bad. Not so many space for travellers without cabins. Couple beds should be ready to use for all In open space

  Opinia anonimowa płynął na trasie Liverpool Dublin z P&O Irish Sea na statku Norbay

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Przez morze do Irlandii "

  Dluga podroz, ale sniadanie bylo zaserwowane zaraz po wyplynieciu, a pozniej kolejny posilek przed doplynieciem. Poza sezonem, bylo kilku pasazerow, prom wydawal sie byc przestronny, ale wiekszosc mogla byc w swoich kabinach.

  Susan płynął na trasie Liverpool Dublin z P&O Irish Sea na statku Norbank

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Przyjemna podroz z P&O"

  Nasza ostatnia wycieczka miedzy Liverpoolem a Dublinem z P&O Ferries byla idealna. Warunki na pokladzie byly dobre, z czystymi kabinami, smacznym jedzeniem serwowanym przez mila obsluge. Jedyny minus to brak darmowej kawy ktora kiedys byla oferowana miedzy posilkami, poza tym wszystko idealne.

  David Rowland płynął na trasie Liverpool Dublin z P&O Irish Sea na statku Norbank

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Liverpool - Dublin P&O"

  Jelsi masz wybor plyn ze Stena bo masz wyjscie I wyplyniecie a z P&O tylko jedne drzwi wiec jest pozniej male zamieszanie przy wyjezdzaniu. European Endeavour to stary statek potrzebujacy renowacji.

  Les płynął na trasie Liverpool Dublin z P&O Irish Sea na statku European Endeavour

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Liverpool - Przewodnik

Miasto Liverpool znajduje się w północno-zachodniej Anglii, na wschodnim brzegu ujścia rzeki Mersey. Zróżnicowana populacja miasta, pochodzą z wielu różnych narodowości, kultur i religii, szczególnie z Irlandii, doprowadziły one miasto do długiej i bogatej historii. W 2007 roku miasto obchodzilo swoje 800-ta rocznicę i było również Europejska Stolica Kultury w tym samym roku, wraz z Stavanger w Norwegii. Miasto było również oznaczone Światowa Stolica Popu przez Guinness World Records, dzieki jego słynnego połączenia z The Beatles i innych grup z czasów Merseybeat. Części miasta zostały również wpisane na liste światowego dziedzictwa UNESCO.

Port w Liverpoolu, który jest jednym z głównych portów Zjednoczonego Królestwa, jest rozłożony na oba brzegi rzeki Mersey. Po stronie Liverpoolu jest terminal promowy pasażerski, gdzie pasażerowie mogą zakupić napoje i przekąski. Istnieją dwa dziennie przejplyniecia do Irlandii z czasem przejścia od około 3 godzin i 45 minut, i jest obecnie obsługiwany przez Super Seacat Fast Ferries. Są też dwie usługi każdego dnia do Dublina z czasiem trwania podrozy od około 8 godzin, 5 codziennych rejsów do Douglas na Wyspie Man, a czas przejścia to 2 godziny i 30 minut, i dwóch codziennych przejazdów do Belfastu w Północnej Ireland o czasie przejścia od około 8 godzin.

Dublin - Przewodnik

Dublin jest stolicą Irlandii i leży w prowincji Leinster na północno-wschodnim wybrzeżu, u ujścia rzeki Liffey. Stolica Irlandii przyciąga miliony turystów każdego roku, aby doświadczyć wszystkiego, co miasto ma do zaoferowania. Historia miasta sięga czasów Wikingów i jedną z najbardziej popularnych atrakcji w mieście jest Zamek w Dublinie, który po raz pierwszy został założony w 1204, tuż po inwazji Normanów. Inne popularne miejsca w mieście to Spire of Dublin, lub oficjalnie zatytułowany "Pomnik Światła". To jest stożkowa iglica na 121,2 metrów wykonana ze stali nierdzewnej i znajduje się na O'Connell Street. Inne popularne atrakcje i zabytki to Mansion House, pomnik Anna Livia, pomnik Molly Malone, Katedra Christ Church, Katedra św Patryka, Świętego Franciszka Ksawerego na Upper Gardiner Street w pobliżu Mountjoy Square, The Custom House i Storehouse. Poolbeg wieże są również ikona Dublina i są widoczne z wielu miejsc w całym mieście.

Nowoczesny Dublin Port znajduje się po obu stronach rzeki Liffey. Z portu kursują promy do Holyhead w Walii, Liverpool w Anglii i Douglas na Wyspie Man.