Prom Casamicciola do Pozzuoli

Casamicciola Pozzuoli polaczenie laczy Zatoka Neapol z Włochy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Medmar. Polaczenie odbywa sie do 56 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina.

Dlugosc przeplyniecia Casamicciola Pozzuoli zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Casamicciola - Pozzuoli

Średnia cena promu Casamicciola Pozzuoli

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Casamicciola Pozzuoli to samochod + 2 pasażerów.

Casamicciola - Przewodnik

Casamicciola Terme to gmina w prowincji Neapol w regionie Kampania, znajduje sie w polnocnej czesci wyspy Ischia. Casamicciola jest na polnocnym wybrzezu wyspy miedzy Lacco Ameno i Ischia Porto i jest domem dla mniejszych miejscowosciach Perrone, Castiglione, Piazza Bagni, La Rita, La Sentinella i Piazza Maio. Casamicciola jest najbardziej znana ze swoich zrodel termalnych i naturalnych zrodel, takich jak Castiglione Thermal Park, Piazza Bagni i La Rita, ale takze znana jest z ladnych sklepow i kawiarni, oraz z restauracji Calise, w ktorej można z radoscia ogladac swiat podczas rozkoszowania sie tradycyjna kuchnia wyspy Ischia.

Wodoloty i promy wyplywaja tam iz powrotem do kontynentalnej czesci Wloch w Neapolu z pieknego portu Casamicciola, ktory jest rowniez "domem" dla szeregu ekskluzywnych jachtow.

Pozzuoli - Przewodnik

Włoskie miasto Pozzuoli jest starożytna rzymska wsia, założona 10 km na zachód od Neapolu przez grupę wygnańców z Greckiej wyspy Samos. Miasto, które leży na cyplu wystającym do morza, pomiędzy Posillipo i Misenum, jest dziś najważniejszym ośrodkiem "Campi Flegrei". Korzystne położenie geograficzne miasta, jego historyczna tradycja uzdrowiska i ośrodka i obecności starożytnych rzymskich zabytków sprawiają, ze Pozzuoli jest ważnym centrum turystycznym i handlowym. Jedną z głównych atrakcji w mieście jest Macellum Pozzuoli, która była budowa rynku rzymskiej kolonii Pozzuoli. Kiedy po raz pierwszy wydobyto w 18 wieku, odkrycie posąg Serapisa doprowadziło do budynku jest błędnie jako Serapeum miasta czy Świątynia Serapisa.

Promy odplywaja do Ischia, Procida, i Casamicciola.