Mapa połączeń promowych z Dania do Norwegia

Jak zarezerwowac promy z Dania do Norwegii

Uzyj directferries.pl, aby znalezc i porownac rozklady jazdy promow i ceny z Dania do Norwegii wszystkich dostepnych firm!

Nasza porownywarka wyszuka najtansze dostepne ceny dla przyblizonego czasu, w ktorym chcesz plynac, zapewniajac wybranie najlepszej oferty z Dania do Norwegii.

I co teraz? Po prostu wybierz preferowana trase z wyszukiwarki, a my znajdziemy dla Ciebie najlepsza oferte oraz porownamy do podobnych tras aby upewnic sie, ze dostaniesz najlepsza opcje dla swojej podrozy!
Dania
Dania
Promy do Norwegia
Norwegia

Dania do Norwegia Przewodnik Promowy

Posiadamy liczne polaczenia promowe operowane z Dania do Norwegii. Promy obecnie lacza 3 porty w Dania z 6 porty w Norwegia.

Lacznie jest 84 polaczenia promowe w tygodniu z wyborem 7 Trasy, ktore sa operowane przez 4 firmy promowe wlacznie z Fjord Line, Stena Line, DFDS Seaways & Color Line z najkrotszym czasem polaczenia trwajacym okolo 2 godziny 15 minuty (Hirtshals do Kristiansand).

Jest to generalne podsumowanie oferowanych uslug pomiedzy Dania a Norwegia, po wiecej informacji wybierz z naszej Wyszukiwarka.

o Dania:

Dania to kraj polozony w Europie Polnocnej, na poludniowy zachod od Szwecji, na poludnie od Norwegii i graniczy z Niemcami od poludnia. Sklada sie z polwyspu Jutlandii i ponad 400 wysp. Krolestwo Danii zawiera rowniez dwa kraje autonomiczne w polnocnej czesci Oceanu Atlantyckiego, Wysp Owcze i Grenlandia.

Z historia najazdow wikingow i glowna sila Polnocna Europejska, Dania teraz przeksztalcila sie w nowoczesne i dobrze prosperujacy kraj, z wysokimi standardami zycia i czesto jest klasyfikowana jako najszczesliwszy kraj na swiecie.

o Norwegia:

Norwegia położona jest w Europie Północnej na Półwyspie Skandynawskim.

Państwo położone jest w północnej części kontynentu europejskiego, nad Morzem Północnym i północnym Atlantykiem, na zachód od Szwecji. Niemal 2/3 powierzchni kraju zajmują góry, charakterystycznym elementem krajobrazu jest też niezwykłe bogactwo fiordów oraz około 50000 wysp położonych wzdłuż bardzo rozwiniętego wybrzeża. Strategiczne położenie w sąsiedztwie ważnych linii morskich i lotniczych na północnym Atlantyku.

Główne atrakcje Norwegii to między innymi fiordy Geirangerfjord i Nærøroyfjord położone w południowo-zachodniej Norwegii, na północny wschód od Bergen. Oba należą do najdłuższych i najgłębszych na świecie i tworzą jeden z najbardziej niezwykłych krajobrazów na Ziemi. Strome, ściśnięte krystaliczne ściany, wznoszą się na wysokość 1400 m powyżej poziomu morza i zanurzają pół kilometra pod wodą. Z niemal pionowych ścian spływają liczne wodospady, a swobodnie płynące strumienie przecinają przepiękne, prawie nie skażone działalnością człowieka lasy w kierunku lodowcowych jezior i przepięknych gór. Warto także odwiedzić Parki Narodowe Jotunheimen i Rondane, tudzież Nordkapp - najdalej na północ wysunięty skrawek Europy.

© Direct Ferries Ltd