Mapa połączeń promowych z Dania do Norwegia

Jak zarezerwowac promy z Dania do Norwegii

Skorzystaj ze strony directferries.pl aby znaleźć i porównać rozkłady i ceny rejsów promowych na trasie Dania Norwegia ze wszystkimi dostępnymi przewoźnikami promowymi!

Aby sprawdzić rozkłady lub ceny rejsów promowych na trasie Dania Norwegia, wybierz trasę z wyszukiwarki (po lewej), ilość pasażerów i kliknij 'szukaj'.

Jeśli chciałbyś/chciałabyś więcej informacji na temat poszczególnych promów na trasie Dania Norwegia rzuć okiem na poniższe linki. Aby zobaczyć rejsy promowe do Norwegii z innych krajów, odwiedź naszą stronę Promy do Norwegii.
Dania
Dania
Promy do Norwegia
Norwegia

o Dania:

Królestwo Danii, będące najmniejszym państwem Skandynawii, położone jest w północnej części Europy. Znaczna część kraju (około 70%) położona jest na półwyspie Jutlandzkim, natomiast reszta znajduje się na 443 wyspach, z czego tylko 76 jest zaludnionych.

Dania to piękny kraj o ciekawej historii, który turystów zachwyca niepowtarzalnym klimatem i krajobrazami. Swą wyjątkowość zawdzięcza położeniu. Spokojna i dostatnia Dania podróżnikom jawi się jako oaza spokoju i dzikiej przyrody: malownicze wioski, piękne, złote pola uprawne, zabytkowe miasteczka, w które wkomponowano nowoczesność, nie burząc tradycji pielęgnowanej od wielu lat.

W Danii kwitnie turystyka związana z Bałtykiem, ale też ekologiczna i rodzinna. Duńczycy bardzo cenią sobie ruch i aktywny wypoczynek, więc nie trudno jest wypożyczyć rower, znaleźć miejsce do biegania, pływania i zażywania ruchu w każdej postaci. Czy to w mieście, czy na łonie natury. Linia brzegowa Danii to ponad 7000 km plaż, fiordów, zatok, które dzięki silnym wiatrom tworzą prawdziwy raj dla lubiących surfować. Szerokie plaże nad Morzem Północnym, bajkowe pejzaże Fionii, surowe piękno Wysp Owczych, kurorty Bornholmu. Do tego urzekająca swobodną atmosferą, zabytkami i muzeami Kopenhaga i kawał świetnego rocka na festiwalu w Roskilde. Na dzieci w każdym wieku (od kilku do kilkudziesięciu lat) czeka słynny Legoland, a powrót w baśniowy świat dzieciństwa zapewnia wyprawa do miejsc związanych z Andersenem.

o Norwegia:

Norwegia położona jest w Europie Północnej na Półwyspie Skandynawskim.

Państwo położone jest w północnej części kontynentu europejskiego, nad Morzem Północnym i północnym Atlantykiem, na zachód od Szwecji. Niemal 2/3 powierzchni kraju zajmują góry, charakterystycznym elementem krajobrazu jest też niezwykłe bogactwo fiordów oraz około 50000 wysp położonych wzdłuż bardzo rozwiniętego wybrzeża. Strategiczne położenie w sąsiedztwie ważnych linii morskich i lotniczych na północnym Atlantyku.

Główne atrakcje Norwegii to między innymi fiordy Geirangerfjord i Nærøroyfjord położone w południowo-zachodniej Norwegii, na północny wschód od Bergen. Oba należą do najdłuższych i najgłębszych na świecie i tworzą jeden z najbardziej niezwykłych krajobrazów na Ziemi. Strome, ściśnięte krystaliczne ściany, wznoszą się na wysokość 1400 m powyżej poziomu morza i zanurzają pół kilometra pod wodą. Z niemal pionowych ścian spływają liczne wodospady, a swobodnie płynące strumienie przecinają przepiękne, prawie nie skażone działalnością człowieka lasy w kierunku lodowcowych jezior i przepięknych gór. Warto także odwiedzić Parki Narodowe Jotunheimen i Rondane, tudzież Nordkapp - najdalej na północ wysunięty skrawek Europy.

© Direct Ferries Ltd