Santa Teresa di Gallura do Bonifacio Prom

Santa Teresa di Gallura Bonifacio polaczenie laczy Sardynia z Korsyka. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Moby Lines. Polaczenie odbywa sie do 28 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 50 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Santa Teresa di Gallura Bonifacio zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Santa Teresa di Gallura - Bonifacio Armatorzy Promowi

  • Moby Lines
    • 4 Przeprawy Dziennie 50 min
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Santa Teresa di Gallura Bonifacio

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Santa Teresa di Gallura Bonifacio to samochod i 2 pasazerów.

Santa Teresa di Gallura Przewodnik

Santa Teresa Gallura to miasto położone na północnym krańcu wyspy włoskiej Sardynii, na Cieśninie Bonifacio. Południowe wybrzeże Korsyki, jest wyraźnie widoczne z miejskich plaż. Na głównym placu miasta znajduje się wiele sklepów i restauracji, choć turysci powinni pamiętać, że wiele z nich są zamknięte poza sezonem. Na północ od miasta znajduje sie Rena Bianca, główna plaża w Santa Teresa, która latem jest prawie zawsze zatłoczona. Wazny punkt miasta to wieża Longosardo, która wznosi się na skalistym cyplu z widokiem na morze. Została wzniesiona w 16 wieku w okresie Aragonii. Z lewej strony, wybrzeże schodzi w kierunku plaży Rena Bianca, które kończy się w niewielkiej odległości od klifów "Isola Monica", gdzie znajduja sie slady opuszczonej jaskini.

Pod panowaniem rzymskim, Santa Teresa Gallura (Longonis) była portem podstawowym Sardynii z jego głębokim naturalnym portem, ktory oferuje chroniony punkt lądowania. Dziś nowy port Santa Teresa jest jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych portow morskich w całej okolicy, i łączy Sardynię i Korsykę.

Bonifacio Przewodnik

Miasto położone jest na południowym krańcu Bonifacio Korsyka we Francji. Miasto leży na wybrzeżu Morza Śródziemnego i jest oddzielona od Sardynii przez 11 km szerokości Cieśnine Bonifacio. Miasto jest popularnym celem turystycznym w lecie w części ze względu na jego bliskość do pięknych plaż, a także ze względu na historię i turystyczne atrakcje, które obejmują torra di Sant 'Amanzi, torra di Sponsaglia, Eglise Saint-Dominique de Bonifacio i Eglise Sainte Marie-de Bonifacio.

Bonifacio ma dwa prehistoryczne miejsca z pewnym znaczeniem: starożytna jaskini w pobliżu miejscowości, ktora byla schronienie Araguina-Sennola Capello, na północ od miasta i komory grobowe Vasculacciu dalej na północ w pobliżu Figari. Pierwsze, jest miejscem Bożej Bonifacio, pochówku kobiet, datowane na około 6570 pne. Drugi należy do kultury megalitycznych i jest datowany na bliski neolit. Oba pokazuja, że Zatoka Bonifacio była droga od czasów najdawniejszych do śródlądowych Korsyki.