Niestety, Helsinki - Gdynia usługa nie jest już dostępna.
...

Promy do Helsinki - Gdynia

Serwis Helsinki - Gdynia byl operowany przez Finnlines.

Helsinki - Gdynia trasa nie jest juz aktywna i obecnie nie ma alternatywnych, bezposrednich polaczen promowych pomiedzy Finlandia i Polska. Prosze przejrzec nasze trasy, porty, destynacje lub operatorow promowych, aby zobaczyc czy jest alternatywna opcja lub skorzystaj z linkow na tej stronie, aby uzyskac dodatkowe informacje.

Mozesz takze zarezerwowac bilety na 1000 innych trasach z naszego pola wyszukiwania.

Szczegóły dotyczące tras i portów

Kliknij aby zobaczyć mapę

Helsinki Przewodnik

Helsinki są stolicą Finlandii i znajduje się w regionie Uusimaa w południowej Finlandii, na brzegu Zatoki Fińskiej. Miasto jest około 80 km na północ od Talina w Estonii, 400 km na północny-wschód od Sztokholmu w Szwecji i 300 km na zachód od St Petersburga w Rosji. Miasto jest głównym centrum politycznym, finansowym, handlowym i kulturalnym w Finlandii i jest uważany za jednego z wazniejszych miast polnocnej Europy.

Jest wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia w Helsinkach. Muzeum Narodowe w Finlandii, największe muzeum w Helsinkach, ma dużą kolekcję historycznych czasów prehistorycznych aż do dnia dzisiejszego. Muzeum mieści się w neomedievalnym zamku, który jest sam w sobie atrakcją turystyczną. Inne muzea w mieście to Muzeum Miasta Helsinki, fińska National Gallery i Muzeum Wzornictwa.

Port w Helsinkach jest największym portem w Finlandii oraz drugim co do wielkości w krajach skandynawskich. Istnieją trzy porty i 6 terminali pasażerskich, ktore obsluguja ponad dziewięć milionów pasażerów rocznie. Promy pływają codziennie do Sztokholmu w Szwecji, Travemünde w Niemczech i Tallinna w Estonii.

Gdynia Przewodnik

Gdynia, położony na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, jest jednym z najmłodszych miast w Polsce, co przekłada się na jego wygląd i atmosferę. Jego tętniące życiem centrum i port są odwiedzane głównie latem, ze względu na swoje położenie na morzu i długie, piaszczyste plaże. Przez cały rok, to odgrywa rolę jednego z głównych portów morskich w Polsce i na głównych obszarach przemysłu stoczniowego. Oprócz Stoczni Gdynia jest prężnym ośrodkiem działalności, chluby stan najbogatszych polskich miast. Bliskość dwóch innych miast, Gdańska i Sopotu, które razem tworzą aglomerację, przyczynia się do rozwoju działalności gospodarczej. Jeśli chodzi o zwiedzanie to dotyczy, Gdynia jest szczególnie odpowiedni do wielbicieli 1920 i 1930 architektury, jak można trudno znaleźć cokolwiek starszy tam. T on wspaniałe atrakcje miasta są dwa muzea statków, fregata Dar Pomorza (Prezent Pomorza) oraz niszczyciel Błyskawica (Błyskawica), a Muzeum Oceanograficzne i Akwarium umożliwić odwiedzającym pogłębić swoją wiedzę na morze.