Dover do Calais Prom

Dover Calais trasa promowa laczy Anglia z Francja i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. DFDS Seaways obsluguje do 10 razy dziennie z przeplynieciami trwajacymi okolo 1 godzina 30 minuty gdy P&O Ferries serwis operuje do 23 razy dziennie trwajacym od 1 godz 30 min.

To daje 33 przeplyniecia dzien na trasie Dover Calais pomiedzy Anglia i Francja. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Szczegóły dotyczące tras i portów

Dover do Calais Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Anglia do Francji.

Dover - Calais Armatorzy Promowi

 • DFDS Seaways
  • 10 Przeprawy Dziennie 1 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • P&O Ferries
  • 23 Przeprawy Dziennie 1 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę

Srednia cena Dover Calais

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Dover Calais to samochod i 2 pasazerów.

Opinie na temat promów Dover - Calais Prom

40
 • "Dover i Calais z P&O Ferries"

  Profesjonalna obsługa,ogólnie miło spędzony czas podróży - POLECAM !

  Opinia anonimowa płynął na trasie Dover Calais z P&O Ferries na statku Spirit of France

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Bez problemow"

  Prom wyplynal z Dover o czasie, I doplynal do Calais 5 minut przed planowanym czasem. Bylo schludnie, nie mielismy problemu ze znalezieniem siedzen. Skorzystamy z P&O ponownie.

  Yves płynął na trasie Dover Calais z P&O Ferries na statku Pride of Burgundy

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Super wycieczka za super cene"

  Uzywam P&O na podroze weekendowe do Francji, I zawsze jestem zadowolony z kazdego aspektu. Odprawa I zaladowanie na poklad bylo na czas. Prom byl bardzo czysty oraz wygodny. W drodze powrotnej spoznilismy sie I przegapilismy nasz prom na szczescie pozwolono nam zabrac nastepny prom. Dziekujemy bardzo zalodze ktora umilila nam podroz i pomogla rozwiazac wszelkie watpliwosci oraz problemy.

  Emine płynął na trasie Dover Calais z P&O Ferries

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Krotka wycieczka"

  Chociaz wycieczka byla krotka, byla bardzo przyjemnym doswiadczeniem. Przyjechalismy wczesniej wiec pracownicy przy odprawie chetnie zaproponowali nam wczeniejsze polaczenie. Zarezerwowalismy Club Lounge, ktora byla super doswiadczeniem, z kompetentna zaloga, oraz wysokiej jakosci jedzeniem. Tego typu doswiadczenia zawsze beda dobrze wplywac na klientow! DObra robota!

  Jan płynął na trasie Dover Calais z P&O Ferries na statku Pride of Kent

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Dover Przewodnik

Miasto Dover znajduje się na wybrzeżu kanału La Manche, w hrabstwie Kent, w południowo-wschodniej Anglii. Jest wiele rzeczy do zrobienia i ciekawe miejsca do zobaczenia w okolicach Dover. Pomnik Bleriot w pamięci miejsca, w którym Bleriot wylądował po pierwszym locie przez kanał w 1909 roku, jest zarys samolotu pilotowanego ustawiony w ziemi. Dover Castle jest średniowiecznym zamkiem w miejscowości, która powstała w 12 wieku i został opisany jako "klucz do Anglii" ze względu na jego znaczenie w całej historii obronnej i jest tez największym zamkiem w Anglii.

Port w Dover jest najbardziej ruchliwym na świecie portem pasażerskim, z 16 mln turystów, 2,1 mln ciężarówek, 2,8 mln samochodów i motocykli oraz 86.000 autobusów przejeżdżających przez niego każdego roku. Jest to główny port wyjścia dla turystów z Wielkiej Brytanii do Francji i poza jej granicami w Europie kontynentalnej. Usługi są wykonywane przez P&O Ferries, DFDS Seaways i MyFerryLink do Calais i Dunkierki.

Calais Przewodnik

Calais jest miastem położonym we francuskim departamencie Nord-Pas de Calais i jest najbliżej portu we Francji do Anglii i był przez długi czas lacznikiem handlowym i turystycznym między dwoma krajami europejskimi. Cieśnina Dover, która leży po drugiej stronie kanału La Manche w Wielkiej Brytanii na kontynencie Inglesa, jest około 32 km od Calais. Calais było w rzeczywistości brytyjskim terytorium przez wiele wieków, zanim stała się częścią północnej Francji. W pogodny dzień, można łatwo oglądać słynne białe klify Dover z Calais i francuskie wybrzeża można dostrzec także z tych samych klifów (w zależności od pogody, oczywiście).

Miasto jest podzielone na dwie części: stare miasto i nowoczesne miasto. Calais-Nord, Stare Miasto znajduje się na sztucznej wyspie otoczone przez kanały i przystanie. Druga część, nowoczesne miasto, znane jako St-Pierre, leży na południe. Jednak Calais to nie tylko znany, ważny port, łączący Francję i Anglię, ale także centrum turystyczne, rozwijające się ze swoim bogatym dziedzictwem kulturowym, muzeami, francuskimi przysmakami, porywającym nocnym zyciem i jego Dzwonnicami, (wieże oblężnicze wykonane aby chronić miasto przed najazdami), które są wpisane na Liste Swiatowego Dziedzictwa UNESCO.

Promy do Anglii z Calais odplywaja co 30 minut, średnio z czasem trwania przeplyniecia około 75 minut, do Dover.