Dover do Calais Prom

Dover Calais trasa promowa laczy Anglia z Francja i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. DFDS Seaways obsluguje do 15 razy dziennie z przeplynieciami trwajacymi okolo 1 godzina 30 minuty gdy P&O Ferries serwis operuje do 23 razy dziennie trwajacym od 1 godz 30 min.

To daje 38 przeplyniecia dzien na trasie Dover Calais pomiedzy Anglia i Francja. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Szczegóły dotyczące tras i portów

Dover do Calais Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Anglia do Francji.

Dover - Calais Armatorzy Promowi

 • DFDS Seaways
  • 15 Przeprawy Dziennie 1 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • P&O Ferries
  • 23 Przeprawy Dziennie 1 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę

Srednia cena Dover Calais

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Dover Calais to samochod i 2 pasazerów.

Opinie na temat promów Dover - Calais Prom

42
 • "Polecam."

  Ok

  Beata płynął na trasie Dover Calais z P&O Ferries na statku Pride of Kent

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Jedziemy do Polski"

  Z usług P and O korzystałem po raz pierwszy. Punktualność, obsługa są bez zastrzeżeń. Jest kącik dla dzieci co jest ważne. Tylko stan toalet pozostawiał sporo do życzenia ale mam nadzieję że to przypadek jednostkowy. Ogólnie podróż przyjemna.

  Marek płynął na trasie Dover Calais z P&O Ferries na statku Spirit of France

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Dover i Calais z P&O Ferries"

  Profesjonalna obsługa,ogólnie miło spędzony czas podróży - POLECAM !

  Opinia anonimowa płynął na trasie Dover Calais z P&O Ferries na statku Spirit of France

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Bez problemow"

  Prom wyplynal z Dover o czasie, I doplynal do Calais 5 minut przed planowanym czasem. Bylo schludnie, nie mielismy problemu ze znalezieniem siedzen. Skorzystamy z P&O ponownie.

  Yves płynął na trasie Dover Calais z P&O Ferries na statku Pride of Burgundy

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Dover Przewodnik

Miasto Dover znajduje się na wybrzeżu kanału La Manche, w hrabstwie Kent, w południowo-wschodniej Anglii. Jest wiele rzeczy do zrobienia i ciekawe miejsca do zobaczenia w okolicach Dover. Pomnik Bleriot w pamięci miejsca, w którym Bleriot wylądował po pierwszym locie przez kanał w 1909 roku, jest zarys samolotu pilotowanego ustawiony w ziemi. Dover Castle jest średniowiecznym zamkiem w miejscowości, która powstała w 12 wieku i został opisany jako "klucz do Anglii" ze względu na jego znaczenie w całej historii obronnej i jest tez największym zamkiem w Anglii.

Port w Dover jest najbardziej ruchliwym na świecie portem pasażerskim, z 16 mln turystów, 2,1 mln ciężarówek, 2,8 mln samochodów i motocykli oraz 86.000 autobusów przejeżdżających przez niego każdego roku. Jest to główny port wyjścia dla turystów z Wielkiej Brytanii do Francji i poza jej granicami w Europie kontynentalnej. Usługi są wykonywane przez P&O Ferries, DFDS Seaways i MyFerryLink do Calais i Dunkierki.

Calais Przewodnik

Calais jest miastem położonym we francuskim departamencie Nord-Pas de Calais i jest najbliżej portu we Francji do Anglii i był przez długi czas lacznikiem handlowym i turystycznym między dwoma krajami europejskimi. Cieśnina Dover, która leży po drugiej stronie kanału La Manche w Wielkiej Brytanii na kontynencie Inglesa, jest około 32 km od Calais. Calais było w rzeczywistości brytyjskim terytorium przez wiele wieków, zanim stała się częścią północnej Francji. W pogodny dzień, można łatwo oglądać słynne białe klify Dover z Calais i francuskie wybrzeża można dostrzec także z tych samych klifów (w zależności od pogody, oczywiście).

Miasto jest podzielone na dwie części: stare miasto i nowoczesne miasto. Calais-Nord, Stare Miasto znajduje się na sztucznej wyspie otoczone przez kanały i przystanie. Druga część, nowoczesne miasto, znane jako St-Pierre, leży na południe. Jednak Calais to nie tylko znany, ważny port, łączący Francję i Anglię, ale także centrum turystyczne, rozwijające się ze swoim bogatym dziedzictwem kulturowym, muzeami, francuskimi przysmakami, porywającym nocnym zyciem i jego Dzwonnicami, (wieże oblężnicze wykonane aby chronić miasto przed najazdami), które są wpisane na Liste Swiatowego Dziedzictwa UNESCO.

Promy do Anglii z Calais odplywaja co 30 minut, średnio z czasem trwania przeplyniecia około 75 minut, do Dover.