COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Northumberland Ferries

Northumberland Ferries Ltd oferuje przeprawy promowe przez cieśninę o tej samej nazwie we wschodniej Kanadzie między Wood Islands na Wyspie Księcia Edwarda a Caribou w Nowej Szkocji.

Założona przez rząd Kanady w 1941 roku, Northumberland Ferries Ltd lub NFL obecnie jest właścicielem dwóch spółek zależnych, w tym Bay Ferries Ltd.

Flota NFL to dwa duże statki pasażerskie o nazwie MV Confederation i MV Holiday Island, które mogą przedostać się przez Cieśninę Northumberland w zaledwie siedemdziesiąt pięć minut i są w stanie przewieźć około pięćset tysięcy pasażerów rocznie.

MV Confederation mierzy ponad sto dziesięć metrów długości, może poruszać się z prędkością osiemnastu węzłów i przewieźć sześciuset pasażerów, natomiast MV Holiday Islands pomieści sto pięćdziesiąt pojazdów i prawie pięciuset pasażerów.

Na pokładzie obu statków znajdziesz kawiarnie, restauracje i sklepy z pamiątkami. Statki posiadają również wspaniałe tarasy widokowe, z których będziesz mógł podziwiać foki i morświny żyjące w tej zatoce.

Z Direct Ferries nie tylko porównasz ceny promów Northumberland Ferries i rozkłady wszystkich operatorów na danej trasie, ale także dowiesz się o alternatywnych połączeniach Northumberland Ferries. Zależy nam, aby nasi klienci wybrali najlepszą opcję przed zakupem biletu na swoją podróż.

Na pokładzie Northumberland Ferries