Prom Eemshaven Kristiansand

Eemshaven Kristiansand polaczenie laczy Holandia z Norwegia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Holland Norway Lines. Polaczenie odbywa sie do 3 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 18 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Eemshaven Kristiansand zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Eemshaven - Kristiansand

Kristiansand - Przewodnik

Kristiansand w Norwegii jest strategicznie usytuowany na Skagerrak, oraz do momentu otwarcia Kanał Kiloński między Morzem Północnym i Bałtyku był bardzo ważny militarnie i geopolitycznie. Oznaczało to, że przez wieki służył jako twierdza wojskowa, początkowo jako rezydencja królewska Harald Jasnowłosy, a następnie jako duńskiej-norweski twierdzy, a później jako miasto garnizonowe. Kristiansand jest bramą do iz kontynentu, z promem do Danii i południowej Norwegii.

Miasto wywodzi swoją nazwę od króla Christiana IV, który założył ją w 1641 r Kristiansand jest turystycznym lato, które przyciąga wielu turystów, zwłaszcza z jego zoo, zoo i parku rozrywki Kristiansand, znajduje się na wschód od miasta. Jej zwierzęta, z których większość mieści się w naturalnych siedlisk, to wilki, tygrysy, lwy i rysia.

Z miejskiego portu, promy odstąpić w Göteborgu (rozpoczęcia i zakończenia w Newcastle, UK) i do Hirtshals w Danii.