Alonnisos do Glossa Prom

Alonnisos Glossa trasa promowa laczy Wyspy Sporady z Wyspy Skopelos i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Hellenic Seaways obsluguje do 11 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 1 godzina gdy Anes Ferries serwis operuje do 3 razy w tygodniu trwajacym od 3 godz.

To daje 14 przeplyniecia tydzien na trasie Alonnisos Glossa pomiedzy Wyspy Sporady i Wyspy Skopelos. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Alonnisos do Glossa Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wyspy Sporady na Wyspy Skopelos.

Alonnisos - Glossa Armatorzy Promowi

  • Hellenic Seaways
    • 11 Cotygodniowe Przeprawy 1 godz
    • Uzyskaj cenę
  • Anes Ferries
    • 3 Cotygodniowe Przeprawy 3 godz
    • Uzyskaj cenę

Alonnisos Przewodnik

Alonnisos jesta grecka wyspa na Morzu Egejskim, ktora po Skiathos i Skopelos, jest trzecim czlonkiem Sporad Polnocnych. To jest 3 km na wschod od wyspy Skopelos. Alonnisos jest rowniez nazwa miejscowosci na wyspie, a takze gminy, ktora obejmuje wyspy i miejscowosci. Wies Alonnisos znajduje sie na poludniowej czesci wyspy. Jest lokalnie znany jako Chora.

Symbolem wyspy jest Monachus Monachus Srodziemnomorska foka gatunkow chronionych, ktora byka powodem zalozenia pierwszej Marine Park Narodowy Grecji. Marine Park to unikalny biotop, ktory zajmuje sie nie tylko ochrona fok, ale takze z badaniami i ratowaniem fok srodziemnomorskich i innych ssakow.

Glowny port wyspy znajduje sie w poludniowo-wschodniej czesci i nazywa sie Patitiri. Ma prom i wodolot z Patitiri do Volos, Agios Konstantinos i Saloniki na kontynencie i na wyspy Skiathos, Skopelos i Skyros. Zatoka na poludniowym krancu wyspy jest rowniez nazywana Alónnisos.

Glossa Przewodnik

Glossa, drugie co do wielkości osada na wyspie, Skopelos znajduje się około 25 kilometrów na północ od stolicy Hora, wyspy. "Wysoki wioska" według Papadiamantis jest charakterystyczne dla tradycyjnej, szlachetnego charakteru i ruiny starożytnych wież i budynków, które zostały odkryte po okolicy. Ta górzysta wioska, w odległości 300 m. nad poziomem morza oferuje wspaniały widok i nie zostały dotknięte przez nowoczesny styl życia. Około wąskimi uliczkami, odwiedzający mogą znaleźć kobiet noszących tradycyjne stroje z Skopelos zwane "foustanes". Glossa jest jednym z najbardziej malowniczych miejscowości w Wyspy Sporady, ze względu na jego wąskich uliczek i ścieżek, i tradycyjnych domów macedońskiego typu - z dwóch pięter, wiszące drewniane balkony i dachy terakota.

Skopelos jest grecka wyspa, która znajduje się w grupie Sporady Północne wysp i jest podłączony promem do Volos, Agios Konstantinos, Skiathos, Alonnisos i Salonikach w okresie letnim.