Wyspy Farerskie

Jak zarezerwowac promy z Wyspy Farerskie do Danii

Obecnie jest jedna trasa dzialajaca pomiedzy Wyspy Farerskie i Dania operowana przez 1 firma promowa - Smyril Line. Torshavn do Hirtshals polaczenie promowe operuje tygodniowo z planowanym czasem przeplyniecia od okolo 33 godziny.

Podczas gdy podjelismy sie wyjatkowa troska o zapewnienie prawidlowych informacji na tej stronie, jako ze czestotliwosc i czas trwania przeplyniec na wszystkich trasach moga sie roznic od czasu do czasu, chcielibysmy poradzic, ze mozesz uzyskac aktualne ceny na Wyspy Farerskie Dania polaczenie miedzy Torshavn i Hirtshals.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Farerskie do Dania

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Wyspy Farerskie do Dania

o Wyspy Farerskie:

Wyspy Owcze to archipelag wysp wulkanicznych na Morzu Norweskim, między Wielką Brytanią, Islandią a Norwegią.

Wyspy Owcze to prawdziwe przyrodnicze eldorado. Wielu wrażeń dostarczy z pewnością wędrówka starym szlakiem górskim do wsi Gásadalur. Zaskoczeniem będzie wizyta na "farerskiej rivierze" na Sandoy, gdzie plaży towarzyszą jedyne na archipelagu wydmy, w dodatku uformowane przez wiatr z bazaltowego piasku. Nie można pominąć rejsów do nadmorskich klifów Vestmannabjørgini, zamieszkiwanych przez dziesiątki tysięcy ptaków.

Główne zabytki wysp znajdują się w średniowiecznej duchowej stolicy wysp – Kirkjubøur, gdzie mieściła się siedziba biskupstwa. W osadzie można zobaczyć kościół św. Olafa z XII w. i ruiny gotyckiej katedry św. Magnusa.

o Dania:

Denmark jest krajem skandynawskim w Europie, na przeciwko na poludniu Norwegii, graniczy z Niemcami.

Start do Zamkow Reznesansowych przykuwa uwage historie Vikingow w wysokiej jakosci, Dania oferuje bogate i niezapomniane przygody.Jest takze powszechnie uwazany za jednego z najbardziej przyjaznych mieszkancom i najszczesliwszych narod swiata w zasludze polityki kraju, piekne krajobrazy i mieszankę wspolczesnej i tradycyjnej architektury.

Innowacyjna kuchnia Nordycka rozkwita w Kopenhadze, restauracja "Noma" zostala wybrana najlepsza na swiecie w 2014 roku. Mozesz rowniez wybrac sie do jednej z 14 restauracji Gwiazdek Michelina rozsciannych po miescie.

Jest wiele polaczen promowych do Danii z sasiednich skandynawskich krajow i w samym kraju.
Z wieloma portami w Danii na glownym ladzie jak i na wyspach, podroz promem jest wygodnym rozwiazaniem by dostac sie do Nordydzkich krajow.