Thira do Heraklion Prom

Thira Heraklion trasa promowa laczy Cyklady z Kreta i jest obecnie obslugiwana przez 3 operatorow. Anek Lines obsluguje swoje polaczenia do 1 razy tydzien, Sea Jets 6 razy tydzien & Hellenic Seaways posiada polaczenia do 7 razy tydzien.


Istnieje polaczenie 14 przeplyniec tydzien na polaczeniu Thira Heraklion pomiedzy Cyklady i Kreta oraz z 3 operatorami do porownania, aby dostac najlepsza oferte dla twojej podrozy.

Szczegóły dotyczące tras i portów

Kliknij aby zobaczyć mapę

Thira do Heraklion Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Cyklady na Kretę.

Thira - Heraklion Armatorzy Promowi

 • Anek Lines
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 6 godz
  • Uzyskaj cenę
 • Sea Jets
  • 6 Cotygodniowe Przeprawy 1 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę
 • Hellenic Seaways
  • 7 Cotygodniowe Przeprawy 1 godz 25 min
  • Uzyskaj cenę

Srednia cena Thira Heraklion

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Thira Heraklion to samochod i 2 pasazerów.

Thira Przewodnik

Znajduje się w południowej części Morza Egejskiego jest grecka wyspa Santorini i leży około 200 kilometrów na południowy wschód od Grecji kontynentalnej. Stanowi część grupy wysp archipelagu Cyklad i jest jedynym miejscem w Europie, z gorącym pustynnym klimatem. Popularną rozrywką dla odwiedzających Santorini jest tesj na trzy1 wysepki tej wyspy, które powstały w czasach starożytnych w czasie wybuchu wulkanu. Wysepki są nazywane Nea Kammeni, Palea Kammeni i Thirassia i zapewniają doskonały punkt obserwacyjny dla odwiedzających, aby zobaczyć wulkan, ktory jest położony w zachodniej części wyspy. Stolica wyspy to Fira i jest pełna typowych domów z Cyklad z bielonymi ścianami, niebieskimi kopułami, kościołów i ulic pełnych sklepów, kawiarni, restauracji i barów.

Wyspa Santorini posiada dwa porty. Główny port to Athinios, gdzie wszystkie promy i łodzie komercyjne przybijaja. Istnieje również Stary Port, który jest stosowany głównie do statków wycieczkowych. Od głównego portu, promy mogą być podjęte na Piraeus, Rafina i inne wyspy w archipelagu Cyklad. Oba promy, konwencjonalne i wysokiej prędkości, działają na tych trasach.

Heraklion Przewodnik

Heraklion to największe miasto na greckiej wyspie Krecie i jest jednym z głównych ośrodków miejskich Grecji. Rozwój miasta rozpoczął się 9. wne oraz w późniejszych czasach, przyszedł w języku arabskim, weneckim i panowania tureckiego; jej zdobywcy początkowo dał nazwę Khandaq czy Handak które zostały uszkodzone na Candia. Podczas Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku, miasto Heraklion pod jednym z miejsc na turnieju piłki nożnej. Wśród najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Heraklionie są mury obronne ograniczającymi "stare miasto". Pierwsze fortyfikacje zostały zbudowane przez Arabów, a później zostały wzmocnione przez Wenecjan w 15 wieku. Od siedmiu bastionów, jedynie bastion Martinengo przetrwała do dnia dzisiejszego; tam odwiedzający znajdą grób słynnego pisarza N. Kazantzakis, z widokiem na miasto.

W porcie weneckim) (stary, obok nowoczesnego portu, zwiedzający mogą zobaczyć sklepione tarsanades gdzie statki używane do być zbudowany, zachodnia strona jest zdominowany przez 16 wieku Koule twierdzy. Heraklion jest ważny port dla promów pasażerskich i towarowych. Podróżnych, promy i łodzie z Heraklionu do takich miejsc jak Santorini, Ios, Paros, Mykonos i Rodos. Istnieje również kilka codziennie promy do Pireusu, do portu w Atenach w Grecji kontynentalnej.