Stromboli do Vulcano Prom

Stromboli Vulcano trasa promowa laczy Wyspy Eolskie z Wyspy Eolskie i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Liberty Lines obsluguje do 5 razy dziennie z przeplynieciami trwajacymi okolo 1 godzina 20 minuty gdy Siremar serwis operuje do 5 razy w tygodniu trwajacym od 4 godz 20 min.

To daje 40 przeplyniecia tydzien na trasie Stromboli Vulcano pomiedzy Wyspy Eolskie i Wyspy Eolskie. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Szczegóły dotyczące tras i portów

Kliknij aby zobaczyć mapę

Stromboli - Vulcano Armatorzy Promowi

  • Liberty Lines
    • 5 Przeprawy Dziennie 1 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę
  • Siremar
    • 5 Cotygodniowe Przeprawy 4 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Stromboli Vulcano

Pokazane ceny reprezentuja srednia cene w jedna strone zaplacona przez naszych klientow na tej trasie. Ceny podane sa od osoby.

Stromboli Przewodnik

Mała wyspa Stromboli znajduje się na Morzu Tyrreńskim, tuż przy północnym wybrzeżu Sycylii, we Włoszech. Wyspa jest jedna z Wyspy Liparyjskich. Dla turystów jest wiele rzeczy do zrobienia; można spacerować po głównej miejscowości na wyspie i podziwiać piękne widoki. Alternatywnie, Stromboli jest idealnym miejscem na "przejażdżkę" łodzią wokół wyspy. Od morza, wulkan jest dobrze widoczny z jego stromym czarnym boku, pokrytym lawa wulkaniczna. Wreszcie, i to jest dla bardziej aktywnych, a może i odważnych, można wspiąć się na wulkan i uzyskać znacznie bliższy widok na krater i wybuchy.

Istnieją pewne usługi promowe i wodolotowe z Sycylii i kontynentu, które zatrzymują się na Stromboli. Stromboli jest na północny-wschód od Wysp Liparyjskich, i wodoloty z Lipari trwaja nawet o 1 godzinę i 40 minut. Serwisy z Messyny na Sycylie trwaja prawie 1 godzinę i 30 minut.

Vulcano Przewodnik

Małej włoskiej wyspie Vulcano leży na Morzu Tyrreńskim i jest około 25 km od wybrzeża wyspy Sycylii. Jest to najbardziej wysunięty na południe od ośmiu wysp, które tworzą Aeolian grupę wysp. Na wyspie znajduje się kilka wulkanów ośrodków, w tym jeden z czterech aktywnych, bez podwodnych, wulkany we Włoszech.Ostatnia aktywność wulkaniczna jest Wielki krater na szczycie stożka Fossa, stożek wyrosła w Lentia Caldera w środku wyspy, i miał co najmniej dziewięć główne erupcje w ciągu ostatnich 6000 lat. Wulkan został cicho od erupcji stożka Fossa w dniu 3 sierpnia 1888 do 1990, które zdeponowane około 5 metrów materiału pyroclastic na szczycie.Wyspa słynie z gorących źródeł takze, które znajdują się w odległości krótkiego spaceru od portu. Dla odważnych, użytkownicy są w stanie dojść do krateru wulkanu, gdzie można obserwować dym z ziemi!