Seydisfjordur do Hirtshals Prom

Seydisfjordur Hirtshals polaczenie laczy Islandia z Dania. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Smyril Line. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 48 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Seydisfjordur Hirtshals zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Szczegóły dotyczące tras i portów

Kliknij aby zobaczyć mapę

Seydisfjordur - Hirtshals Armatorzy Promowi

  • Smyril Line
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 48 godz
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Seydisfjordur Hirtshals

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Seydisfjordur Hirtshals to samochod i 2 pasazerów.

Seydisfjordur Przewodnik

Seydisfjordur to miasto położone w Eastfjords w Islandii w najgłębszym punkcie fiordu o tej samej nazwie. Droga przez przełęcz Fjarðarheiði łączy Seydisfjordur z reszta Islandii; 27 km do obwodnicy i Egilsstaðir. Seydisfjordur jest otoczone górami ze wszystkich stron, jest najbardziej widocznym Mt. Bjólfur na zachód i Strandartindur na wschód. Ponadto fiord jest dość daleko, ale jest bogaty w przyrodę, w tym kolonii puffin.

Miasto Seydisfjordur jest znany ze swoich starych drewnianych budynków i zwiedzający mogą jeszcze zobaczyć oznaki konfiguracji ulic miejskich w jego tkance miejskiej. W mieście znajduje się kemping, inne obiekty dla wczasowiczów, hotele, basen, biblioteka, szpital, poczta i sklepy. Seydisfjordur również jest żywą scena kulturalną z centrum sztuki, w Muzeum Techniki i lokalnego muzeum dziedzictwa i tylko dwóch kin na wschodzie Islandii. Festiwal sztuki Lunga odbywa się w Seydisfjordur w lipcu i światowej sławy artysta Dieter Roth ma na studio sztuki w mieście. Dieter Roth Akademia skupia się w centrum kultury Skaftfell.

Hirtshals Przewodnik

Znajdujacy sie na gorze Jutlandzkim Polwyspie w polnocnej Danii, Hirtshals to miasto i port na wybrzezu wyspy Vendsyssel-Thy.Miasto to zostalo opracowane wokol sztucznego portu, ktory zostal zbudowany miedzy 1919,a 1931 rokiem. W 1925 roku linia kolejowa Hjørring-Hirtshals zostala otwarta by polaczyc port Hirtshals z dunska siecia kolejowa. W 1966 roku port zostal rozbudowany i stal sie jednym z najwiekszych portow rybackich w Danii. Rybolowstwo odgrywa duza role dla miasta i jego mieszkancow, podobnie jak turystyka i wynajem domow letnich. W związku z polaczeniami promowymi z Norwegii, sklepy w Hirtshals rozwijaja sie na duza liczbe turystow, szczegolnie Norwegow, ktorzy robia zakupy w malym miasteczku przez caly rok.Popularną atrakcją turystyczną w miescie to Nordsoen Oceanarium i jest jednym z najwiekszych akwariow w Europie.Akwarium ma ponad 70 roznych gatunkow w jej kolekcjach.

Z portu odplywają promy do Bergen, Kristiansand, Stavanger, Langesund, Larvik, Seydisfjordur i Tórshavn