Sycylia

Jak zarezerwowac promy z Sycylia do Wloch

Nie brakuje opcji do wyboru, jesli chodzi o wybor promu z Sycylia do Wloch. Są 7 firmy promowe o lacznej ilosci 43 Trasy laczac Palermo do Genua, Palermo Termini Imerese do Civitavecchia, Palermo do Genua, Neapol, Civitavecchia, Salerno, Livorno, Vulcano, Lipari, Salina, Rinella, Alicudi, Filicudi & Ustica, Katania do Neapol, Mesyna do Salerno, Reggio di Calabria, Lipari, Rinella, Salina, Vulcano, Panarea & Stromboli, Palermo do Genua, Neapol, Civitavecchia, Salerno, Livorno, Vulcano, Lipari, Salina, Rinella, Alicudi, Filicudi & Ustica, Trapani do Favignana, Levanzo, Marettimo, Pantelleria & Neapol Beverello, Milazzo do Stromboli, Rinella, Vulcano, Lipari, Salina, Alicudi, Panarea, Filicudi, Ginostra (Stromboli), Vibo Valentia & Neapol, Port Empedocle do Lampedusa & Linosa, Mesyna do Salerno, Reggio di Calabria, Lipari, Rinella, Salina, Vulcano, Panarea & Stromboli & Marsala do Favignana, Levanzo & Marettimo.

Najszybsza trasa miedzy Sycylia i Wlochy jest Trapani do Levanzo z czasem trwania przeplyniecia okolo 25 minuty. Przy tak wielu trasach w ofercie, ulatwia porownac wszystkie podobne trasy w jednym kliknieciu, dzieki czemu mozesz szybko znalezc to, czego szukasz.

Mapa połączeń promowych z Sycylia do Wlochy

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Sycylia do Wlochy

o Sycylia:

Sicilia polozona jest na poludniu Wloch i jest najwieksza wyspa na Morzu Srodziemnym,dzielaca lad z Ciesninia Mesina.

Usytulowana pomiedzy Wschodem , a Zachodem, Afryka, a Europa jest prawdziwym skrzyzowaniem drog i kultury na Morzu Srodziemnomorkim.
Z wieloma krajobrazami z blyszczacymi morzami, ruchliwymi gorami.Sceneria tworza dramatyczne i trwale wrazenia na zwiedzajacych.

Z wielu cudow natury i dlugich cieplych porach roku, Sycylia jest atrakcyjna przez caly rok.

Sycylia jest centrum dla polaczen promowych, operujacych przez najwieksze firmy promowe w Europie i z sasiednich wysp, portow na glownym ladzie, Malcie, Polnocnej Afryce przez Tunezje.

o Wlochy:

Pod względem turystycznym Włochy sa państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wpaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.