Zarezerwuj Tripoli Prom

Tripoli port w Liban polaczy Was z Tasucu w Turcja z wyborem do 2 przeplyniec promowych w tygodniu. Dluglosc polaczenia Tripoli do Tasucu trwa od 10 godziny i polaczenie operowane jest przez Akgunler Denizcilik.

Tripoli Mapa Portu

Kliknij aby zobaczyć mapę

Tripoli Obsluga Promu

  • Akgunler Denizcilik
    • 2 Cotygodniowe Przeprawy 10 godz
    • Uzyskaj cenę

Tripoli Przewodnik

Trypolis to stolica i największe miasto Libii, położone w północno-zachodniej części kraju, w Trypolitanii, nad Morzem Śródziemnym.

Trypolis to największe miasto kraju, a także główny port i ośrodek przemysłowy.

Liczne są zabytki z okresu rzymskiego. Do najbardziej znanych należy łuk triumfalny Marka Aureliusza. Ważnymi zabytkami są położone w najstarszej części miasta liczne meczety: An-Naka مسجد الناقة z XVII w., uważany za najstarszy w Trypolisie, Karamanli مسجد قرمانلي (XVIII w.), Gurdżi مسجد قرجي(1 poł. XIX w.), czyli meczet Gruzina, ponieważ jego fundator pochodził z Gruzji. Na uwagę zasługuje cytadela, zwana As-saraj al-hamra (arab. "pałac czerwony" السراي الحمراء), zapewne od koloru tynku, w której obecnie mieści się muzeum historii i historii naturalnej), przy Placu Zielonym (As-saha al-chadra الساحة الخضراء) oraz pozostałości domów, świątyni i murów obronnych.