Lipari do Neapol Prom

Lipari Neapol trasa promowa laczy Wyspy Eolskie z Wlochy i jest obecnie obslugiwana przez 3 operatorow. SNAV obsluguje swoje polaczenia do 10 razy tydzien, Alilauro 7 razy tydzien & Siremar posiada polaczenia do 3 razy tydzien.


Istnieje polaczenie 20 przeplyniec tydzien na polaczeniu Lipari Neapol pomiedzy Wyspy Eolskie i Wlochy oraz z 3 operatorami do porownania, aby dostac najlepsza oferte dla twojej podrozy.

Szczegóły dotyczące tras i portów

Kliknij aby zobaczyć mapę

Lipari - Neapol Armatorzy Promowi

 • SNAV
  • 10 Cotygodniowe Przeprawy 6 godz
  • Uzyskaj cenę
 • Alilauro
  • 7 Cotygodniowe Przeprawy 6 godz 50 min
  • Uzyskaj cenę
 • Siremar
  • 3 Cotygodniowe Przeprawy 13 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę

Srednia cena Lipari Neapol

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Lipari Neapol to samochod i 1 pasazer.

Lipari Przewodnik

Włoska wyspa Lipari jest największa z Wysp Liparyjskich i leży na Morzu Tyrreńskim, na północ od wybrzeży Sycylii. Wyspa znajduje się między Wezuwiusz i Etna i jest około 30 km od Sycylii. Lipari jest stosunkowo niewielka wyspa o wymiarach prawie 40 km kwadratowych, z jednym głównym miastem, zwanym także Lipari i 4 innych miejscowościach:. Pianoconte, Quattropani, Acquacalda i Canneto. Lipari Miasto jest pięknym miejscem na spacer i ma szereg eleganckich kamienic, wraz z kilkoma skromniejszymi domami. Mieszkańcy wyspy są bardzo gościnni dla turystów i mają zwykle wesołe usposobienie. Istnieje wiele sklepów z pamiątkami na wyspie i dobry wybór kawiarni i restauracji serwujących dobre, lokalne jedzenie i picie. Są ślady historii wyspy z greckimi grobowcami, które leżą pod gołym niebem. Jednak chyba najbardziej imponująca atrakcją turystyczną na wyspie jest jego zamek.

Lipari jest najbardziej praktyczna bazą wypadową do zwiedzania Wysp Liparyjskich z szybkimi połączeniami promowymi z Sycylii zatrzymują się tutaj, i istnieje wiele łodzi i wodolotow do innych wysp.

Neapol Przewodnik

Neapol to największe miasto w południowych Włoszech i jest jednym z najpiękniejszych, zwłaszcza wokół Zatoki Neapolitańskiej.Stolica Kampanii, to rozwalony Miasto zostało założone przez Greków, a później rozbudowany przez Rzymian, w wyniku czego jest bogata w historii i wspaniałej architektury. Z jednej strony Neapol Wezuwiusz, oraz w pobliżu zatoki są ładne wyspy Capri, Ischia i Procida, które są dogodnie zlokalizowane na wycieczki. Pompeje i Herkulanum pełne są jedne z najciekawszych i najbardziej odkrywczych rzymskie ruiny we Włoszech, po czym zniszczył Wezuwiusz wybuchł, gdy prawie 2000 lat temu.

Centrum miasta Neapol jest kompaktowy i pełen wspaniałych pałaców, kościołów, klasztorów imponujące, klasztorów, zamków i innych wspaniałych budynków. Miejsca szczególnie interesujące Duomo, starożytną katedrę, który został zbudowany w latach 1294 i 1323;Palazzo Reale (Pałac Królewski), znakomity przykład wspaniałej architektury włoskiej, które można znaleźć w tym zabytkowym mieście;Teatro San Carlo, teatru operowego, który oferuje niepowtarzalną scenerię, które można usunąć, aby odsłonić ogrody Palazzo Reale;Narodowe Muzeum Archeologiczne (Narodowe Muzeum Archeologiczne), które jest pełne jedne z najbardziej wszechstronnych kolekcji we Włoszech; i Podziemia Neapolu, fascynująca seria podziemnych tuneli, korytarzy, schodów, pomieszczeń i sal, w samym sercu Neapolu.