Ischia do Procida Prom

Ischia Procida trasa promowa laczy Zatoka Neapol z Zatoka Neapol i jest obecnie obslugiwana przez 3 operatorow. Medmar obsluguje swoje polaczenia do 14 razy tydzien, Caremar 7 razy dzien & Caremar (Hydrofoil) posiada polaczenia do 6 razy dzien.


Istnieje polaczenie 15 przeplyniec dzien na polaczeniu Ischia Procida pomiedzy Zatoka Neapol i Zatoka Neapol oraz z 3 operatorami do porownania, aby dostac najlepsza oferte dla twojej podrozy.

Szczegóły dotyczące tras i portów

Kliknij aby zobaczyć mapę

Ischia - Procida Armatorzy Promowi

 • Medmar
  • 14 Cotygodniowe Przeprawy 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • Caremar
  • 7 Przeprawy Dziennie 15 min
  • Uzyskaj cenę
 • Caremar (Hydrofoil)
  • 6 Przeprawy Dziennie 15 min
  • Uzyskaj cenę

Srednia cena Ischia Procida

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Ischia Procida to samochod i 2 pasazerów.

Ischia Przewodnik

Ischia jest włoska wyspa położona na Morzu Tyrreńskim i leży na północnym krańcu Zatoki Neapolitańskiej. Ischia jest największą z Wysp Phlegrean i ma około 10 km ze wschodu na zachód i 7 km z północy na południe. Wyspa wulkaniczna jest prawie całkowicie pokryta przez góry z najwyższym punktem na 788 metrów nad poziomem morza.

Przemysł turystyczny wyspy jest głównie oparty na swoich źródłach termalnych, gorących źródeł i błota wulkanicznego, które są spowodowane przez aktywności wulkaniczna wispy. Wyspa jest popularna wśród wielu turystów z Europy i Azji. Niezależnie od termalnego kąpieliska jest wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia na wyspie. Zamek Aragoński (Castello Aragonii) został zbudowany na skale w pobliżu wyspy w 474 roku pne i jest dziś najczęściej odwiedzanym zabytkiem na wyspie, która jest dostępna przez tunel wzdłuż której znajduje się mała kaplica poświęcona przez świętego Jana Józefa Drogi Krzyżowej.

Z portu odpływają promy do Neapolu, Pozzuoli i Procida.

Procida Przewodnik

Włoska wyspa Procida jest mała wyspa położona w Zatoce Neapolitańskiej w południowej części kraju. Znajduje się między lądem i większej wyspie Ischia i ma bardziej autentyczne, niż bardziej turystyczne wyspy Capri i Ischia. Na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy jest główny punkt miejski, Procida Porto, z którego odpływają promy i małe autobusy odjeżdżają do podróżowania po sieci drogowej na wyspie.Najstarsza część osady jest na wysokim cyplu defensywnej.Reszta wyspy jest stosunkowo zabudowana, choć istnieje również wiele małych gospodarstw produkujących owoce i warzywa. Lokali mieszkalnych można znaleźć na całej wyspie, ale w południowej części Procida jest inny bardziej skoncentrowana osada, zwana Chiaiolella.Mała wysepka kręty, zwany Vivara, leży obok Procida; i jest obecnie rezerwatem przyrody.

Promy do Ischia zwykle zatrzymują się na Procida. Są to zarówno szybkie i powolne usługi oraz niektóre prowadzony z innego portu w Neapolu, zwane Mergellina, co jest przydatne dla włoskiej sieci kolejowej. Procida jest obsługiwane przez promy z pobliskiego miasto na kontynencie zwanym Pozzuoli.