Heraklion do Thira Prom

Heraklion Thira trasa promowa laczy Kreta z Cyklady i jest obecnie obslugiwana przez 3 operatorow. Anek Lines obsluguje swoje polaczenia do 1 razy tydzien, Sea Jets 6 razy tydzien & Hellenic Seaways posiada polaczenia do 7 razy tydzien.


Istnieje polaczenie 14 przeplyniec tydzien na polaczeniu Heraklion Thira pomiedzy Kreta i Cyklady oraz z 3 operatorami do porownania, aby dostac najlepsza oferte dla twojej podrozy.

Szczegóły dotyczące tras i portów

Kliknij aby zobaczyć mapę

Heraklion do Thira Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Kreta na Cyklady.

Heraklion - Thira Armatorzy Promowi

 • Anek Lines
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 6 godz
  • Uzyskaj cenę
 • Sea Jets
  • 6 Cotygodniowe Przeprawy 1 godz 45 min
  • Uzyskaj cenę
 • Hellenic Seaways
  • 7 Cotygodniowe Przeprawy 1 godz 45 min
  • Uzyskaj cenę

Srednia cena Heraklion Thira

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Heraklion Thira to samochod i 2 pasazerów.

Opinie na temat promów Heraklion - Thira Prom

 • "podróż z Krety na Santorinii"

  Bardzo ładny katamaran, duży. Wygodne siedzenia, bar na pokładzie. Szybko płynie, buja, ale da się wytrzymać. Polecam.

  Marzena płynął na trasie Heraklion Thira (Santoryn) z Hellenic Seaways

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Heraklion Przewodnik

Heraklion jest największym miastem i stolicą greckiej wyspy Kreta i jest jednym z największych miast w Grecji. Knossos jest najważniejszym stanowiskiem archeologicznym na Krecie, i znajduje się około 5 km na południowy wschód od miasta. Był to Pałac króla Minosa i według mitologii, domem Minotaura. Pałac został zbudowany w około 1900 roku pne, na pozostałościach osady neolitycznej.

Ogromne Muzeum Archeologiczne, przekształcone z dawnej elektrowni, na rogu Placu Eleftherias, zbiera razem wiele znalezisk z Knossos, Archanes, Festosa, Zakros i wielu innych stanowisk archeologicznych na Krecie. Muzeum obejmuje okres rozpoczynający się kilka tysięcy lat temu, poprzez minojskiej, post-minojskiej i późniejszych okresów. Popularne atrakcje to dysk Festosa, klasyczne rzeźby Greckie i Romanska biżuterię, freski, malowidła ścienne, oraz ceramika.

Heraklion jest ważnym portem dla promów pasażerskich i towarowych. Podróżni mogą wziac promy i łodzie z Heraklionu do takich miejsc jak Santorini, Ios, Paros, Mykonos i Rodos. Istnieje również kilka codziennych promow do Pireusu, do portu w Atenach, w Grecji kontynentalnej.

Thira Przewodnik

Grecka wyspa Santorini jest jednym z grupy wysp Cyklady położonych na Morzu Południowo Egejskie. Santorini ma słynny wulkaniczną przeszłość, która bardzo kształcie wyspy, które można zobaczyć dziś, tworząc surrealistyczny i raczej unikalny krajobraz w miejscu.Napełniane wodą "Caldera" krater pozostaje znajomy widok dla wszystkich tych, którzy odwiedzają Santorini i jest otoczony murem z kolorowymi klifami, które są zwykle dopchać opakowaniach z uroczymi domami. Santorini jest również znany ze swoich pięknych plaż, starożytnych zabytków archeologicznych, jej zajęty port w Athinios i jego dość niesamowite zachody słońca, które wydaje się tym bardziej spektakularny, gdy widoki z miejscowości Oia, na ile północnym krańcu wyspy. Fira, stolica wyspy i stoi obok samej kaldery. Plaż na wyspie są bardzo charakterystyczne, ciemne wulkaniczne piaski wyposażony, co często może być bardzo gorąca, co leżak lub ręcznik bardzo niezbędne w czasie. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo Najlepsze plaże w ofercie są skupione wokół wschodniego wybrzeża. Zawsze popularny jest odcinek znaleźć na Perisa, a nieco na południe, Perivolos jest również bardzo godne uwagi, jak Red Beach, w pobliżu starożytnego Akrotiri, gdzie wysokie czerwone klify są trudne do miss.