Dlaczego korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2578 trasach i z 706 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Exuma

O wielu miejscach mówi się teraz, że są rajem, ale Exuma, obejmująca 365 zatoczek i wysepek na Bahamach, jest naprawdę godna tego terminu.

Błogie plaże, turkusowe wody i luksusowe rozrywki czekają tam na "bogatych turystów". Na wyspach znajduje się wiele domów prywatnych oraz luksusowych ośrodków wypoczynkowych. Co więcej na wyspie kręcone były filmy „Piraci z Karaibów”, „Nigdy nie mów nigdy” oraz „Operacja piorun”.

Krystaliczne wody oceanu przyciągają nurków z całego świata. Podwodny świat jest domem dla tropikalnych ryb, żółwi morskich, kolorowych raf i najstarszych znanych macrofossils na naszej planecie.

Na żeglarzy czekają zaś dzikie plaże oraz zatoczki ukryte wzdłuż wybrzeża.

Na lądzie można dostrzec mnóstwo dzikich zwierząt, w tym imponujące legwany i flamingi, nie wspominając o uroczych świnkach zamieszkujących plażę na Big Major Cay.

Na wyspach nigdy nie będziesz się nudzić: znajdziesz tam rozległą sieć zachwycających szlaków turystycznych z historycznymi ruinami rozłożonymi po całym archipelagu jak np. Hermitage Tombs na Małej Exumie, które powstały w 1700 roku.

Park Narodowy Morii Cay obejmuje 13,440 akrów wydm, plaż, namorzyn oraz trawy morskiej, które są szczególnie istotne dla ekosystemu wysp. Warto tam pojechać i to zobaczyć.

Ponadto, piękną architekturę możesz znaleźć w George Town na Wielkiej Exumie, w tym 150-letni kościoł i uderzająco różowy budynek administracji rządowej.

Do George Town możesz dostać się nocnym promem, który odhcodzi z Nassau, stolicy Bahamów położonej na New Providence.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi armatorzy

  • Bahamas Ferries
    • Uzyskaj cenę

Trasy i Porty w Exuma