El Hierro

Promy do El Hierro

El Hierro jest najmniejszą z Wysp Kanaryjskich i jednocześnie najbardziej wysuniętą na zachód. Nazywana jest "Meridian Island" i położona jest na Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Afryki.

Ze względu na swoje odległe położenie i ostre klifowe wybrzeże, do 1492 roku czyli do wyprawy Kolumba, powszechnie uważano, że wyspa wyznacza koniec świata.

Podróż na el Hierro promem to czysta przyjemność. Można się tam dostać z portu Los Cristianos na sąsiedniej Teneryfie- prom na el Hierro dopływa do portu Valverde. Sama Teneryfa jest dobrze połączona z resztą Wyspach Kanaryjskich i Hiszpanią kontynentalną, a także wyposażona w dwa porty lotnicze, tak więc jest wspaniałym punktem wypadowym na el Hierro.

Samo położenie wyspy jest już jedną z jej największych atrakcji. Podobnie jak w przypadku wszystkich Wysp Kanaryjskich, el Hierro jest wyspą wulkaniczną z ogromnymi urwistymi klifami, o które odbijają się fale Atlantyku. Na wyspie miał miejsce tylko jeden wybuch wulkanu w 1793, trwający przez miesiąc. Na północy nie ma już takich wyraźnych śladów aktywności wulkanu: znajdziesz tam wiecznie zielone lasy sosnowe i jałowce. Jednak w południowej części wyspy istnieją wyraźne dowody aktywności wulkanicznej przejawiające się w dziwnych formacjac skalnych.

El Hierro jest naprawdę wyjątkowa i ma wiele do zaoferowania odwiedzającym. Wyspa została wpisana na listę rezerwatów biosfery UNESCO, co oznacza, że 60% jej terytorium jest chronione w celu zachowania jej różnorodności przyrodniczej i kulturowej.

Przezroczyste wody otaczające wyspę zapewniają idealne warunki do nurkowania, ujawniając niezwykły, podwodny świat. Dowodem na to jest choćby fakt, że co roku na el Hierro odbywa się konkurs fotografii podwodnej.

Na wyspie nie ma problemu ze znalezieniem zakwaterowania oraz dobrego jedzenia. Na wyspie czeka Cię miłe powitanie oraz pyszne, tradycyjne jedzenie.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Trasy i Porty w El Hierro