Calais do Dover Prom

Calais Dover trasa promowa laczy Francja z Anglia i jest obecnie obslugiwana przez 3 operatorow. DFDS Seaways obsluguje swoje polaczenia do 10 razy dzien, P&O Ferries 23 razy dzien & MyFerryLink posiada polaczenia do 8 razy dzien.


Istnieje polaczenie 41 przeplyniec dzien na polaczeniu Calais Dover pomiedzy Francja i Anglia oraz z 3 operatorami do porownania, aby dostac najlepsza oferte dla twojej podrozy.

Szczegóły dotyczące tras i portów

Calais do Dover Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Francja do Anglii.

Calais - Dover Armatorzy Promowi

 • DFDS Seaways
  • 10 Przeprawy Dziennie 1 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • P&O Ferries
  • 23 Przeprawy Dziennie 1 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • MyFerryLink
  • 8 Przeprawy Dziennie 1 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę

Srednia cena Calais Dover

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Calais Dover to samochod i 2 pasazerów.

Opinie na temat promów Calais - Dover Prom

29
 • "opinia"

  Punktualnie, komfortowo, podróż przebiegła bez zakłóceń. Jedyne, do czego mogę mieć zastrzeżenia, to wygłaszane komunikaty, które dość słabo słychać

  Michal płynął na trasie Calais Dover z P&O Ferries na statku Spirit of Britain

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "opinia"

  Bardzo miła obsługa wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam

  Jacek płynął na trasie Calais Dover z DFDS Seaways na statku Calais Seaways

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "pozytyw"

  Usługi jak do tej pory a jest to już kilka ładnych lat są dla mnie w porządku, jestem zadowolony i polecam.Życzę sobie i Państwu dalszej takiej współpracy.

  Michal płynął na trasie Calais Dover z P&O Ferries na statku Spirit of France

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Opinia"

  Witam jestem bardzo zadowolony z uslug : ) Wszystko w jak najlepszym porzadku , mila obsluga ,zero jakichkolwiek problemow . Wszystkim Polecam i pozdrawiam

  Maciej płynął na trasie Calais Dover z P&O Ferries na statku Spirit of France

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Calais Przewodnik

Calais to miasto i glowny port promowy znajdujacy sie w polnocnej Francji. Miasto wychodzi na Ciesnine Dover w najwezszym miejscu w kanale La Manche. W pogodny dzien mozna zobaczyc biale klify Dover. Stara czesc miasta, zwanej Calais-Nord, lezy na sztucznej wyspie otoczonej kanalami i portami. Nowoczesna czesc miasta, znana jako St-Pierre, lezy na poludnie od Starego Miasta. Atrakcje w miescie obejmuja Tour du Guet, ktory znajduje sie na Place d'Armes w starym miescie. Konstrukcja zostala zbudowana w 13 wieku jako wieza obserwacyjna, ktora nastepnie wykorzystywana byla jako latarnia morska, az do 1848.

Port w Calais jest czwartym co do wielkosci portem Francji, ale najwiekszym pod wzgledem liczby pasazerow. Przecietnie statek odplywa co 30 minut. Port znajduje sie mniej niz trzy godziny od Paryza, Londynu i Brukseli i jest podlaczony do kilku autostrad - A16, A26 i A25 we Francji i M20 i M2 w Wielkiej Brytanii. P&O Ferries, LD Lines/DFDS Seaways i MyFerryLink operuja z portu i zapewniaja do 50 wyjazdow dziennie do Dover z 75 minutowym czasem trwania przeplyniecia.

Dover Przewodnik

Znajduje się na południowym wybrzeżu Anglii, miasto oraz port Dover jest głównym portem dla pasażerów i towarów do Europy kontynentalnej. Port, którym leży na Kanale La Manche, znajduje się w najwęższym miejscu pomiędzy Francja i Wielka Brytania i jest najbardziej ruchliwym portem pasazerskim na świecie, z około 16 mln turystów, 2,1 mln pojazdow ciężarowych, 2,8 mln samochodów i motocykli oraz 86.000 wagonów przechodzących przez nią każdego roku. Klify kredowe, które są tłem dla miasta, są imponującym widokiem podczas podróży do portu promowego, są znane jako White Cliffs of Dover, a wąskie przejście między Anglia i Francja nazywa sie Cieśnina Dover.

Ważną atrakcją w mieście jest Dover Castle, który stoi na straży portu. Jest to średniowieczny zamek i powstała w 12 wieku i został opisany jako "Klucz do Anglii" ze względu na jego znaczenie w całej historii obronnej. Jest to również największy zamek w Anglii. Dziś, Dover Castle ma istotne znaczenie krajowe jakos zabytkowy budynek i archeologiczny, które zostały podane ochronie przed nieautoryzowanym zmianom. Zamek, tajne tunele i tereny otaczające, są obecnie własnością English Heritage, i jest główną atrakcją turystyczną miasta.